DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

İlk 1000 Üniversite: Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi (VGTU), QS World University Rankings by Subject 2017” uluslararası üniversite sıralamasına göre İnşaat Mühendisliği alanında ilk 101-150 üniversite arasında olup Baltık ülkelerinde İnşaat Mühendisliği alanında bu kadar yüksek bir konumda olan tek üniversitedir. Mimarlık/Yapılı Çevre alanında ise 101-150 bandındadır. VGTU aynı zamanda İşletme ve Yönetim Çalışmaları (201-250) ve İktisat ve Ekonometri (301-350) alanlarında en iyi dünya üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bu sonuçlar Litvanya'nın en iyisidir.

Litvanya’nın şirin şehri Vilnius’un 13 üniversitesi arasında, son yıllarda mühendislik alanlarında yaptığı çıkış ve geniş kapsamlı yüksek lisans programları ile dikkat çeken Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, uluslararası çalışma ve staj alanlarında geniş imkanlar sunan, aynı zamanda Erasmus Değişim Programı ile öğrenci kabul eden üniversiteler arasında Litvanya’da lider konumdadır. Üniversite, 34 araştırma laboratuvarına ev sahipliği yapmaktadır ve teknolojik ve sistematik açıdan Litvanya’nın amiral gemisi konumundadır. Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesinde, 12 adet mühendislik, 2 adet yönetim, 1 adet teknoloji güvenliği ve yine 1 adet geomatik bölümü ile bilimsel eğitime önem vererek, kalifiye uzmanlar yetiştirmektedir. 

Adını Vilnia Nehrinden alan Vilnius şehri ise, Litvanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir yaklaşık 580 bin nüfusa sahiptir. Baltık bölgesinin de en büyük ikinci şehri olan Vilnius, öğrencilerin yoğunluğu nedeniyle genç nüfusa sahip ve bu genç nüfusun verdiği hareketliliğe ve canlılığa da sahiptir. Ulaşım konusunda oldukça ferah olan Vilnius’ta metro hattı bulunmuyor. Ulaşımın büyük bir kısmı otobüsler tarafından sağlansa da şehir merkezine yakın yerlerde troleybüslerle de ulaşım sağlanıyor. Ayrıca çok büyük olmayan şehirde, ulaşımınızı yürüyerek de kolayca sağlayabiliyorsunuz. Konaklama imkanları da öğrencileri zorlamayacak nitelikte ve çeşitlilikte. Yurtlarda kalabileceğiniz gibi uygun fiyatlı apart ve kiralık evler de bulabiliyorsunuz. 

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesinde eğitim almak istiyorsanız, okul ve şehir hayatı hakkında detaylı bilgiye alanlarında uzman ve deneyimli danışman kadromuzla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Bu konuda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgiye sahip olan danışmanlarımız ile Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gelerek yüz yüze görüşebilir ve kayıt işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz öncesinde telefon ve canlı destek hattımız üzerinden randevu alabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız