DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

İlk 400'de Yer Alan Ural Federal Üniversitesi'nde Sınavsız Eğitim Şansı

Rusya üniversiteleri, sınavsız eğitim denildiğinde akla ilk gelen yüksek eğitim kurumları oluyor. Bu sisteme göre, üniversitelere başvuru yapabilmek için herhangi bir sınava girmiş olmanız beklenmiyor. Bunun yerine lise diplomanız isteniyor, dil yeterliliğiniz belgeleniyor ve üniversite ile anlaşıp doğrudan okula kayıt olabiliyorsunuz. Yurt dışında eğitim almak isteyen Türkiyeli öğrencilerin pek çoğu, sınavsız Avrupa üniversitelerini araştırmaktadır. 

Çünkü sınavlar bazı insanlar için büyük bir problem olabilir. Sınav stresi, sınav endişesi yetenekli pek çok öğrencinin sınavlarda başarısız olmasına sebep olmuştur. Bu durumlardaki öğrenciler için ise sınavsız üniversiteler imdada yetişmiş oluyor.

Ural Federal Üniversitesi

Quacquarelli Symonds (QS) şirketinin her sene düzenlediği en kaliteli üniversiteler listesine, Rusya’dan dahil olan pek çok üniversite vardır. Bu yılki sıralamada, bu okullar arasında en dikkat çekenlerden biri Ural Federal Üniversitesi olmuştur. QS 2021 sıralamasına göre dünya çapında en kaliteli ilk 400 üniversite arasında yer alan Ural Federal Üniversitesi’ni kısaca tanıyalım. 

UrFÜ, Rusya'daki en büyük kentlerden olan Ekaterinburg'dadır. Avrupa’nın en doğusu, Asya’nın da en batısına tekabül eden Ural Dağları'nın doğu yamaçlarında dayanan bir şehirdir burası. Önemli bir ticaret, sanayi ve kültür merkezidir. Ayrıca kaliteli eğitim kurumlarıyla da bir bilim ve eğitim merkezi haline gelmiştir. Kısacası Ekaterinburg, Rusya’nın en önemli iş merkezlerinden biridir. 

Geçmiş İle Gelecek Arasında Bir Köprü

UrFÜ, günümüz eğitim koşullarının bütünleşik eğitim anlayışı ile hareket eder. Geçmişten gelen birikimi reddetmeyen fakat onlara da takılı kalmayan, yenilikçi bir yaklaşımla faaliyetlerini düzenlemektedir. Rusya’nın en kaliteli okulları arasında olduğu gösterilen okul dünyanın 100’u aşkın ülkesinden farklı öğrenciye eğitim vermektedir. 4500 kişilik akademik kadrosu içerisinde birinci sınıf küresel uzmanlar da yer almaktadır. Üniversitede İngilizce ve Rusça eğitim verilmektedir. Doğa bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler, ekonomi ve yönetim alanlarında birçok lisans, yüksek lisans ve doktora programı bulunmaktadır. 

Dünya Sıralamalarındaki Yeri

-2021 QS Dünya Sıralaması’nda 331. sıradadır.
-2021 QS Avrupa ve Orta Asya'nın en iyi 27. üniversitesi olmuştur.
-U.S. News'de En İyi Küresel Üniversiteler sıralamasında 14. sıradadır.
-Rusya'daki En İyi Küresel Üniversiteler (2020) sıralamasında 11. sıradadır
-QS Dünya Üniversite Sıralaması: BRICS 2021 listesinde 83. sıradadır.

Bize Ulaşın

Ural Federal Üniversitesi hakkında merak ettikleriniz, diğer sınavsız üniversite fırsatları hakkında sormak istediğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize ulaşmak için online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız