DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
İngilizce Diş Hekimliği Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

İnsanın en önemli ve hassas organlarından birisi olan ağız sağlığıyla ilgilendiğinden dolayı mezunları için son derece prestijli bir kariyer vadeden ve maddi açıdan zaman zaman diğer hekimlik dallarından bile daha çok getirisi olan bir dal olan diş hekimliği, 2019 yılında hâlâ dünyanın en popüler meslekleri arasında pek çok uluslararası ankete göre ilk beşte yer almaktadır.

Yurtdışında alınacak bir diş hekimliği eğitimi yurtiçindeki alternatiflerine göre daha geniş bir pratik imkanı sunduğundan ve daha geniş çaplı bir müfredata dayandığından dolayı pek çok Türk öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Yurtiçine bulunan üniversitelere göre çok daha prestijli bir eğitim veren yurtdışı üniversitelerinde alınacak bir diş hekimliği eğitimi öğrencileri mesleğe daha hakim kılmaktadır. Bu eğitimin İngilizce alınması ise öğrencilere başka bir dilde alacakları bir diş hekimliği eğitimine kıyasla çok daha geniş akademik kaynaklar üzerinde çalışma fırsatı sağlayacaktır.

Yurtdışındaki en iyi diş hekimliği eğitimlerinden birisini veren ülkelerden birisi de Polonya’dır. Hem tıp açısından hem de akademik açıdan son 20 yılda Avrupa’nın en büyük atılımlarından birisini yapmış olan Polonya’da bulunan üniversitelerde dünynaın dört bir yanından öğrenci eğitim görmektedir.

Polonya’nın eğitim açısından öğrencilere sunduğu avantajlar da çok fazladır. Sınavsız eğitim imkanını öğrencilere sunan bu güzel Avrupa ülkesi aynı zamanda Euro’yu sadece resmi durumlarda kullandığı için Türkiye’den gelecek öğrenciler için diğer Avrupa ülkelerine kıyasla maddi açıdan da çok daha uygun bir tercihtir. Bünyesinde eğitim gören öğrencilere part-time çalışma imkânı da sunan Polonya, hem akademik hem de ekonomik açıdan dünyanın en avantajlı ülkelerinden birisidir.

Bu cazip ülkede diş hekimliği eğitimi alınabilecek en iyi eğitim kurumu ise Jagiellonian Üniversitesi’dir. Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarından birisi olan ve tarihi Krakow şehrinde bulunan üniversite 12 Mayıs 1364 yılında kurulmuştur ve bu tarihten beridir faal eğitim vermektedir. Eğitim dili İngilizce olan ve kuruluşundan bu yana uluslararası bir kurum olmuş üniversite Polonya’nın eğitim konusundaki konumunu koruyarak Avrupa’nın entelektüel mirasına büyük katkılarda bulunmuştur.

Kopernik gibi tarihte önemli bir yere sahip olan isimlerin eğitim gördüğü Jagiellonian Üniversitesi günümüzde 16 fakülteden oluşmaktadır ve 4.000’den fazla öğretim görevlisiyle 80’den fazla çalışma alanında 40.000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Polonya’da bünyesinde üç Tıp fakültesi bulunduran tek üniversite olan ve modern laboratuvarları bünyesinde bulunduran JU, yüzlerce yıllık geleneğini modernizmin etkililiği ile birleştirerek dişçilik alanında sağlam bir yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrencileri cezbetmektedir.

İngilizce diş hekimliği eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden birine kayıt yaptırmak, yurtdışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Draft Yurdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi konusunda kendini geliştirmiş eğitim danışmanlarımızdan yardım talep ederek, sürecinizi en sağlıklı şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız