DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
İngilizce Üniversite Okumak Zor Mu?

Yurtdışında üniversite okumak istiyorsunuz ancak yabancı dil bilginize güvenmiyorsunuz. Gayet normal. Çünkü ilkokul çağlarından başlayarak verilmeye çalışılan İngilizce ve diğer yabancı dillerin eğitiminde yapılan pek çok hata ve eksiklik nedeni ile özellikle de ilgi göstermediyseniz temel bilgiden ileriye gidemeyecek, oturmayan pek çok nokta olacaktır. 

Bu gibi bir durum sizi yurtdışında üniversite okumaktan alıkoymasın. İngilizce bilginizi yeterli seviyeye getirmek için pek çok avantajınız mevcut. Örneğin; önce dil okuluna gidip İngilizce eğitimi alırken aynı zamanda kültürü de öğrenebilir ve bilginizden emin olana kadar dil eğitiminize yoğunlaşabilirsiniz. 

Üniversiteyi okuyacağınız şehirde dil kursuna gitmek size önünüzdeki birkaç sene yaşayacağınız ülke ve şehirle ilgili fikir vererek oraya alışmanızı sağlayacağı için işinize yarayabilir. Diğer yandan, başka bir şehir veya ülkede dil okuluna giderseniz bambaşka bir kültür daha öğrenebilirsiniz. Evet, temelde hepimiz eğitim almak için gidiyoruz ama bir yandan da içinde doğduğumuz büyüdüğümüz, yaşadığımız kültürden ülkeden daha farklı bir kültürü tanımak yaşamak için de yurtdışında eğitim alıyoruz. İşte bu şekilde düşünen öğrenciler için üniversite eğitimi alacağı ülkeden farklı bir yerde eğitim almak daha mantıklı bir karar olacaktır. 

Bir diğer yandan üniversitelerin hazırlık okullarını da değerlendirmeye alabilirsiniz. Yurtdışındaki her okul eğitim dilinde yeterlilik belgesi talep eder. Bu yeterlilik belgesini sunamayan öğrencileri ise bir yıl hazırlık eğitimine alma durumları vardır. Okulunuzun eğitim sistemine, ortama ve hocalarınıza alışmak adına bu yöntemi de tercih edebilirsiniz. 

Yurtdışında İngilizce eğitimi veren üniversiteler ve hazırlık eğitimleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in alanlarında uzman ve deneyim sahibi eğitim danışmanları ile iletişime geçebilir, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek kendileri ile birebir görüşebilirsiniz. İngilizce ve yurtdışında okumak gibi konular gözünüzü korkutmasın, tüm avantajlı alternatifleri bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız