DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
İngiltere'de Dil Eğitimi: Hangi Okulları Tercih Etmeli?

Britanya Adası üzerinde bulunan İngiltere, Birleşik Krallık’ı oluşturan ülkelerden biridir. Çok uzun zamandır zirvedeki yerini koruyan, adeta dünya dili olarak görülen İngilizcenin anavatanı İngiltere, yurtdışında eğitim denildiğinde akla gelen ilk ülkelerdendir. 

Dil öğrenmenin dünya genelinde kabul görmüş en hızlı, en kolay ve en verimli şekli o dilin konuşuldu bir çevrede olmak, o dile maruz kalmaktır. İngiltere’de alacağınız dil eğitimi size iyi bir İngilizce eğitiminin yanı sıra konuştuğunuz dilin kültürünü de yakından tanıma fırsatı sağlayacaktır. 

2016 yılının verilerine göre İngiltere’de eğitim alan yabancı öğrenci sayısı 442.375’tir. Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin yanı sıra çok kaliteli ve başarılı dil okullarına da ev sahipliği yapıyor olması İngiltere’yi eğitim için tercih edilen ülke yapmaktadır.

Peki hangi dil okullarını tercih etmelisiniz? İngiltere’nin en başarılı birkaç dil okulundan bahsedelim; eğer 18 yaşından küçükseniz tercih edebileceğiniz en iyi dil okulları arasında Anglo Dil Okulu bulunmaktadır. Anglo Dil Okulu’nun yer aldığı Bournemouth kenti, İngiltere’nin güneyinde bulunan şirin bir sahil kentidir. Anglo, 18 yaşının altındaki çocuk ve gençlere yaz dönemlerinde iki ila dört haftalık sürelerde dil eğitimi vermektedir. Dil eğitiminin yanı sıra öğrencilerine çeşitli aktiviteler sunarak eğitimi eğlenceli hale getirmeyi amaçlamaktadırlar. 

LSI Londra, öğrencilere yalnızca bilgi şöleni değil, görsel bir şölen de vadetmektedir. Dünyanın pek çok yerinde merkezi bulunan LSI Dil Okulu’nun İngiltere’deki merkezi ise şehrin en iyi korunan Hampstead Heath parkında, Londra’nın merkezine 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır. TOEFL, Cambridge gibi sınavlara hazırlık programlarının yanı sıra ESL/EFL programlarında da eğitim sunan LSI, öğrencilerin konforuna yönelik çok sayıda hizmet sunmaktadır. 

Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinin bulunduğu Oxford şehri, çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapması, görkemli binaları ile benzersiz bir şehirdir. Oxford English Academy ise emin adımlarla büyüyen ve dünyaya yayılan, Uluslararası Kolejlere Yönelik Akreditasyon Servisi (ASIC) tarafından akredite edilmiş bir dil okuludur. 

Britannia English Academy, Manchester kentinde bulunan bağımsız bir dil okuludur. Modern ekipmanlar ile donatılmış olan BEA; genel İngilizce, konuşma dersleri, özel dersler, FCE, CAE, IELTS gibi sınava hazırlık kurslarından iş İngilizcesine kadar geniş eğitim programlarına sahiptir. 

International House Londra, şehrin merkezinde yer alır. IH kurumunun Avrupa’nın pek çok farklı şehrinde şubesi bulunmaktadır. 150 farklı ülkeden 8000’den fazla öğrenciyi ağırlamış olan IH, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik programlar sunmaktadır. Öğrencilerine her gün düzenledikleri farklı sosyal etkinlikler ile teorik bilgilerini pratiğe dökme şansı sunan IH, tercih edebileceğiniz en başarılı dil okullarından biridir. 

İngiltere’de dil eğitimi alabileceğiniz dil okulları hakkında daha fazla bilgi almak, yaşam koşulları, okul ücretleri gibi konuların detaylarını almak için bizimle iletişime geçin. İstanbul, İzmir ve Ankara ofislerimizde, alanında uzman ve deneyimli danışmanlarımız sizin için en uygun ve en iyi dil kursunu bulmanızda ve transfer işlemlerinizde size yardımcı olacaklardır. Draft Yurtdışı Eğitim ile geleceğinize önemli bir yatırım yapın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız