DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
İngiltere'de Okumak: En İyi Dil Eğitimi Nerede Alınır?

Yurtdışında alınacak bir yabancı dil eğitimi, hem ufkunu genişletmek isteyen hem de kariyer olanaklarına yeni seçenekler katarak geleceğe yatırım yapmayı arzulayan öğrencilerin ilk aklına gelen olgulardandır. Özellikle İngilizce’nin anavatanı olan İngiltere’de İngilizce eğitimi almak, dil eğitimi konusunda yapabileceğiniz en mantıklı hamlelerden biri olacaktır. İngiltere’de en iyi dil eğitimi nereden alınır diye merak ediyorsanız, yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Günümüzde, yabancı dilin öğrenim ve kariyer açısından sahip olduğu önemi düşündüğümüzde birçok öğrencinin dil eğitimlerini neden yurtiçinde değil de yurtdışında almak istediği sorusunun cevabını bulabiliriz. Yurtdışında alınacak bir dil eğitimi öğrencilere öğrenmek istedikleri dili eksiksiz bir şekilde öğrenecekleri bir ortam sağlamakla beraber sınırsız bir pratik yapma imkanı da sunmaktadır. Ayrıca, gelecekteki yüksek öğrenimleri ve kariyerleri için gerekli bağlantıların edinilmesine de kapı aralayan bir nokta olan yurtdışında dil eğitimi bu sebeplerden dolayı yurtiçinde alınacak bir yabancı dil eğitimine kıyasla çok daha avantajlıdır.

İngiltere, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk seçeneğidir. 

Dünyanın en yaygın konuştuğu dil olan İngilizcenin anavatanı olması bu durumun ana sebebidir. Bu sebepten dolayı dünyadaki en iyi İngilizce dil eğitimini veren kurslara ev sahipliği yapan ülke aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerini gölgede bırakan yaşam standartlarıyla da tanınmaktadır. Anadili İngilizce olmayan öğrencilerin dahi İngilizceyi bir Amerikalıdan, bir Kanadalıdan veya bir İrlandalıdan daha iyi konuşma şansına sahip olabileceği İngiltere’de alınacak bir dil eğitimi herhangi bir bireyi hem öğrenim hayatında hem de kariyerinde rakiplerinin ona gıpta ile bakacağı bir noktaya taşıyacaktır.

İngiltere’de dil eğitimi alınabilecek en iyi okullardan birisi de ülkenin görkemli başkenti Londra’da bulunan LSI Londra’dır. Öğrencilerine yalnızca bilgi konusunda değil görsellik ve seyahat konusunda da sayısız seçenek sunan LSI Londra, şehrin en zengin semtlerinden biri olan Hampstead’de bulunmaktadır. Bu semtin son derece iyi korunmuş Hampstead Heath parkında konumlanmış LSI Londra, şehrin en hareketli muhitlerine yalnızca 20 dakikalık bir mesafededir. Cambridge ve TOEFL gibi uluslararası tanınırlık sahibi olan sınavlara yönelik sunduğu hazırlık programlarının yanı sıra ESL/EFL programlarına dair bir eğitim olanağı da sunan LSI, Londra’nın en lüks muhitine yaraşır bir İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencileri açık kapılarla beklemektedir.

Oxford Üniversitesi gibi efsanevi bir kurumu içerisinde barındırmasıyla tanınan Oxford şehrinde bulunan Oxford English Academy ise nispeten yeni olmasına rağmen kendinden emin adımlarla büyüyen ve ününü yavaş yavaş dünyaya duyurmaya başlayan bir İngilizce kursudur. Uluslararası Kolejlere Yönelik Akreditasyon Servisi (ASIC) tarafınca akredite edilmiş Oxford English Academy sunduğu son teknoloji imkanlarla ve İngiltere’de bulunan en iyi eğitim kurumlarından transfer ederek bir araya getirdiği öğretmenleriyle farkını ortaya koymaktadır.

İngiltere’de dil eğitimi almak için İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek dil eğitiminizi en iyi şekilde planlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız