DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
İngiltere Dil Eğitimi Ücretleri

Dünyadaki en yaygın dil olan İngilizcenin doğum yeri olan İngiltere, bu sebepten dolayı şüphesiz ki gezegendeki en iyi İngilizce dil eğitimini veren ülkedir. Asil İngiliz aksanının çıkış noktası olan ve İngilizceyi en ince ayrıntılarıyla öğrenmenizi sağlayacak dil programları sunan İngiltere’de alınacak bir dil eğitimi ana dili İngilizce olan diğer ülkelere kıyasla çok daha ileri bir seviyededir. Bunun dışında doğdukları andan itibaren İngiliz İngilizcesi konuşmaya başlamış bir nüfus ile pratik yapma fırsatına erişebileceğiniz bir dil eğitimi sunan İngiltere’de bu sayede kusursuz bir eğitim alabilirsiniz.

İngiltere’deki dil okulları dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere İngilizce’yi olabilecek en iyi şekilde öğretmek amacıyla tasarlandığı ve İngilizcenin yuvası olan ülkede oldukları için alternatiflerine kıyasla biraz daha pahalı olmasına rağmen bu pahalılığının hakkını veren eşsiz bir kalite ve rakiplerine nal toplatacak bir müfredatla dizayn edilmişlerdir. 

Cüzi bir farkla büyük bir avantajı sağlayabileceğiniz İngiltere’nin dil okulları konusundaki en büyük destekçisi de şüphesiz ki Britanya Hükumeti ve kraliçesidir. Büyük bir servete sahip olan Birleşik Krallık tacına sahip olan kraliçenin bursları ve fonlarıyla desteklenen dil okulları bu sayede son derece modern ve teknolojik açıdan sarsılmaz bir altyapıya sahip olmuşlar ve İngiltere’nin uluslararası prestijini korumak ve onu daha ileriye taşımak adına en ufak hatayı dahi eğitim sistemlerinde bulundurmayan kalitede öğretmenlerce eğitim verir hale gelmişlerdir.

İngiltere’de böylesine kaliteli bir dil eğitiminin alınabileceği okulların başında ise ülkenin görkemli başkenti Londra’da bulunan LSI Londra gelmektedir. Öğrencilerine görsellik, bilgi ve seyahat konularında da sayısız seçenek sunan LSI Londra şehrin en zengin semtlerinden birisi olan Hampstead’de konumlanmıştır. Şehrin en göz alıcı muhitlerine sadece 20 dakikalık bir mesafede bulunan LSI Londra, Cambridge ve TOEFL gibi uluslararası tanınırlık sahibi olan sınavlara yönelik hazırlık programlarıyla beraber ESL ve EFL programlarına yönelik bir eğitim de sunmaktadır. LSI Londra’nın dışında dünyanın en iyi üniversitesi olan Oxford Üniversitesi’nin bulunduğu Oxford kentinde konumlanmış Oxford English Academy de İngiltere’de adını duyurmuş dil okullarından birisidir.

Bu iki okullarda alınabilecek standart eğitimin üzerinde bir yoğunluğa sahip kusursuz bir İngilizce eğitiminin maddi bedeli ESL’de haftalık 240 Sterlin’den başlamaktadır. Bu fiyat Oxford English Academy’de ise haftalık 225 Sterlin’e düşmektedir. Her koşulda bu iki okuldan birisine yönelik bir tercih sizin dünya çapında verilebilecek en iyi yurtdışındaki İngilizce eğitimini almanızı sağlayacak son derece isabetli bir seçimdir.

İngiltere’de saygın bir dil eğitimi almak ve dil eğitiminizi en doğru eğitim kurumu ile gerçekleştirmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, dil eğitimi konusunda kendini ispatlamış eğitim danışmanlarımız ile yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız