DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

İnşaat Teknikerliği Lisans Tamamlama Bölümleri

İnsanoğlunun barınma ihtiyacı ortaya çıktığından bu yana bu ihtiyacı karşılamak için gerekeni yapan inşaat sektörüne kalifiye mühendisler yetiştiren inşaat mühendisliği alanının ön lisans bölümü olan inşaat teknikerliği iki yıllık bir eğitim sürecini içermektedir. Bu iki yıllık sürecin sonunda pek çok öğrenci eğitimlerini dört yıla tamamlamayı hedefleyerek inşaat mühendisi olma hayali kurarlar.

Ne yazık ki bu durum Türkiye’de hiç kolay değildir çünkü her lisans tamamlama sürecinde olduğu gibi Dikey Geçiş Sınavı yani DGS, öğrencilerin karşısına çıkmaktadır. Son derece yorucu ve stresli olabilen bu sınav Türkiye’nin altından kalkması en güç yüksek öğrenim sınavları arasındadır ve bundan dolayı pek çok inşaat teknikerliği öğrencisi inşaat mühendisi olma hayallerini askıya almak zorunda kalır fakat yurtdışındaki bazı ülkelerdeki belirli üniversiteler Dikey Geçiş Sınavı zorunluluğu olmadan inşaat teknikerliği eğitimi alan öğrencilere lisans tamamlama fırsatı sunmaktadır ve bu öğrenciler söz konusu üniversiteler sayesinde hayallerine kavuşabilmektedirler.

İnşaat teknikerliği öğrencilerine DGS zorunluluğu olmadan lisans tamamlama imkanı veren ülkelerin başında Balkanlar’ın güzel ülkesi Makedonya gelmektedir. Makedonya, Türkiye’ye hem kültürel hem de coğrafi açıdan yakınlığı ve Türkçenin yoğunlukla konuşulduğu bir ülke oluşu sayesinde öğrencilerin günlük yaşama uyum sağlamak konusunda hiç zorlanmadığı dost bir ülkedir. Doğal güzellikleri kadar eğitim kurumlarının başarısıyla da Avrupa’da adından sık sık söz ettiren Makedonya’da inşaat teknikerliği alanında lisans tamamlama yapılabilecek üniversitelerin başında Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. 

Avrupa’da Türk eğitim müfredatına denk ve Türkçe eğitim veren tek üniversite olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’nın Gostivar adlı, 40.000 nüfuslu şirin bir kentinde bulunmaktadır. Türkçe’nin çokça konuşulduğu bir kent olan Gostivar, uygun yaşam maliyetleri nedeniyle de yılda iki defa sınavlara girmek için Makedonya’ya gittiğinizde size cep yakmayacak ve konforlu konaklama imkanları sunacaktır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi devam zorunluluğu olmayan bir eğitim kurumudur ve bu sebepten dolayı okula yılda sadece 2 defa gitmeniz gerekmektedir. Kurum ihtiyacınız olan tüm ders materyallerini size elektronik ortamdan sağlamaktadır. Bu sayede bulunduğunuz konumu değiştirmeden rahat bir şekilde lisans tamamlama eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Ayrıca ülkemizdeki döviz kuru dalgalanmalarına karşı güzel bir duruş sergileyen Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrencilerine de %15’lik bir indirim uygulamaya başlamıştır.

Teknolojik imkanları, gelişmiş akademisyen kadrosu ve mühendislik alanında Balkanlar’ın en iyi üniversitelerinden birisi oluşu sayesinde Uluslararası Vizyon Üniversitesi lisans tamamlama eğitimini Dikey Geçiş Sınavı engeline takılmadan tamamlamak isteyen bir çok öğrenci için isabetli bir tercihtir. YÖK tarafından da tanınan Uluslararası Vizyon Üniversitesi diploması yardımıyla Türkiye’de de rahatlıkla iş bulabilir ve başarılı bir kariyere yönelebilirsiniz.

Yurtdışında inşaat teknikerliği lisans tamamlama bölümleri hakkında bilgi almak ve yurtdışı eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız