DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
İrlanda'da Work and Study Fırsatları

Yurtdışında kaliteli bir dil eğitimi alırken, bir yandan da hem maddi hem de sosyal açıdan sizi oldukça geliştirecek bir iş imkanına sahip olmak ister miydiniz? Cevabınız evet ise İrlanda’da Work and Study fırsatlarına bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Britanya’nın kıyısındaki bir adada yer alan şirin, güzel ve sihir kokulu bir ülke olan İrlanda, bu çekici taraflarının dışında; son derece güçlü bir ekonomiye, iyi bir eğitim sistemine ve Avrupa Birliği standartlarına son derece uygun bir akademik akrediteye sahip bir ülkedir. Tanıdığı sosyal imkanlarla beraber, İrlanda aynı zamanda, gerek dil eğitimini, gerek de üniversite eğitimini almak için ülkeyi ziyaret eden öğrencilere, maaşlı staj ve okurken çalışma imkânları da sunmaktadır. 

Fiyat açısından İngiltere’den daha ucuz olan fakat İngilizcenin yoğun olarak konuşulduğu, Britanya ile güçlü bir tarihsel bağı bulunan İrlanda’da alınacak bir üniversite veya dil eğitimi, sizi İngiltere’de alınacak bir eğitim kadar, hatta belki de bundan biraz daha fazla, tatmin edecektir. Bunun ana sebeplerinden birisi, İrlanda’nın, Avrupa Birliği ile İngiltere’ye kıyasla daha içli dışlı hareket etmesi ve AB’nin gerektirdiği uluslararası standartları hem eğitimsel hem de ekonomik alanda daha çok benimsemesidir.

İrlanda’da, 25 hafta süren yıllık akademik programa kayıt olur olmaz, haftada 20 saatlik bir çalışma süresi kazanırsınız. Saatlik asgâri ücretin 9.55 € olduğu ülkede üniversite eğitimi veya dil eğitimi için bulunan öğrenciler, ülkenin ekonomik uygunluğunun İngiltere’ye kıyasla daha makul olmasından dolayı, masraflarının bir çoğunu karşılamayı başaracaklardır. 

Akademik yılda verilen part-time çalışma izninin yanı sıra, İrlanda’nın Work and Study programı, öğrencilere sömestrlarda ve yaz tatillerinde full-time çalışma izni de sağlamaktadır. Yani, dönem içerisinde kazandığınız paranın iki katını, yaz ve sömestr tatillerinde kazanmanız mümkündür. Eğitiminin kalitesiyle ufkunuzu açacak ve Avrupa standartlarındaki çalışma şartları ile size iş yapmayı sevdirecek, benimsetecek ve böylelikle de sizi eğitim hayatınızdan sonraki safhaya hazırlayacak olan ülkede ister dil, ister üniversite eğitimi almak, yurtdışında eğitim almak isteyen her öğrenci için bir ayrıcalık teşkil etmektedir.

İrlanda’da hem çalışıp hem okuyacak, yani Work and Study kapsamında hayatını geçirecek bir öğrenci, hangi alanlarda çalışabilir? Birçok öğrenci İrlanda’da, kafelerde ve sosyal mekanlarda çalışma imkânı bulabilir ve kendi alanlarının gerektirdiği işyerlerinde staj yapabilir. İrlanda’da çalışacak öğrencilerin, bürokratik sistemden dolayı da bir Kişisel Toplum Hizmeti numarasına sahip olmaları zorunludur. Bu da sizi devlet bazında koruyan bir durumdur diyebiliriz.

Yüksek öğrenim açısından Dublin, Kilkenny ve Cork gibi şehirlerinin öncü konumda olduğu İrlanda’da, sosyal ve ekonomik hayat da ağırlıklı olarak bu şehirlerde konumlanmıştır. Haliyle, bu şehirlerden birinde eğitim görecek bir öğrenci, çalışma hayatının getirilerini de bu şehirlerde yüksek bir şekilde görecektir. 

İrlanda’da Work and Study fırsatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in alanında kaliteli eğitim danışmanlarıyla İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerinde yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız