DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İspanya'da İngilizce Eğitim Veren Üniversiteler

Harika mimarisi, muazzam sahilleri, lezzetli yemekleri, kendine has dansı ve müziğiyle neredeyse herkesi kendine hayran bırakan İspanya, bugün yurtdışında üniversite okumak ve eğitim almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülkelerden biridir. Her sene dünyaca ünlü “Domates Festivali“ gibi renkli bir etkinliğe imza atan İspanya, aynı zamanda dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biridir.

 

Resmi dilin İspanyolca olduğu İspanya’nın bazı bölgelerinde, farklı diller de kullanılmaktadır. Bunlar; Katalanca, Aranca, Baskca ve Galiçyaca’dır. Ayrıca İspanyolca dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir. İspanyolca’nın üçüncü dil olmasından dolayı, yurtdışında üniversite okumak isteyenler İspanya’ya oldukça rağbet göstermektedir diyebiliriz.

 

En çok ziyaret edilen şehirleri arasında Madrid, Barselona, Valencia, İbiza, Sevilla bulunan İspanya, elbette Avrupa’nın en önemli üniversitelerinden birkaçına ev sahipliği yapmasıyla da  bilinir. Bunlardan en önemlisi, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan Barselona Üniversitesidir. Eğitim dili İngilizce olan Barselona Üniversitesi, araştırma ve teknoloji faaliyetlerine ayırdığı yüksek meblağları ile bilinir. Bu durum elbette, okulu Barselona’nın en büyük araştırma ve teknoloji yerlerinden biri haline getirmektedir. Barselona Üniversitesi ayrıca 5.381 bilimsel yayın ve 1.131 doktora tezi yayınlamıştır. Bu durum, İspanya’da yüksek lisans yapmak isteyenler için özellikle önemli bir durumdur diyebiliriz. Üniversitede 60 bölüm, 1 araştırma ve eğitim servisi, 303 konsolide araştırma grubu bulunmakta, 997 araştırma projesinde aktif çalışma yürütülmektedir. 67 patent bulunan Üniversite’de, 15 araştırma enstitüsü faaliyet göstermektedir. Teknoloji ve araştırma konusunda çığır açmış bu saygın üniversitede eğitim almak pek çok öğrencinin ideali arasındadır.

 

İspanya’nın ve Avrupa’nın önemli şehirlerinden biri olan Barselona’da bulunan Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi, İngilizce eğitim veren bir diğer üniversitedir. Online olarak da eğitim verebilen üniversite, öğrenciye anlaşılması zor olmayan fakat güçlü ve sağlam bir müfredat sunar. Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde dinamik ve sağlam bir akademik sürecin yanında, güzeller güzeli şehir Barselona’nın da keyfini ve heyecanını yaşıyor olacaksınız.

 

EU Business School Barcelona, İspanya’da İngilizce eğitimi veren bir diğer üniversitedir.1973 yılında kurulmuş olup, İletişim ve Halkla İlişkiler, Dijital Medya Yönetimi, Aile İşletmesi Yönetimi, İşletme ve Tasarım Yönetimi, İşletme ve Sürdürülebilirlik Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Spor Yönetimi, Turizm İşletmeciliği gibi bölümleri bünyesinde barındırır. EU Business School Barcelona, akademik hedefleri güçlü okullardandır diyebiliriz. Hem kampüs içi, hem de online eğitimleri ile de öğrenciye iki seçenekli bir eğitim hayatının imkanını vermektedir.

 

İspanya’da üniversite okumak, İspanya’da yüksek lisans yapmak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerindeki deneyimli eğitim danışmanlarıyla görüşebilir, kalifiye ve düzgün bir eğitimin başlangıcına zemin hazırlayabilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim sayesinde size en uygun okulu bulmak, artık çok kolay ve güvenli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız