DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İspanya'da İşletme Okumak İster Misiniz?

İspanya’da yabancı olmayı başka ülkelerde yabancı olmaya tercih ederim. İnsan İspanya’da ne kolay arkadaş ediniyor!”

-  George Orwell

 

İspanya, kültürü ve muhteşem turizm olanakları kadar eğitim seçenekleriyle de çok cazip bir ülkedir. Eskiden daha çok dil eğitimi için tercih edilen İspanya, son yıllarda diğer alanlarda da büyük gelişim kaydetmiş, son yıllarda geliştirilen en iyi eğitim konseptlerini yakından takip ederek nitelikli bir eğitim merkezi haline gelmiştir. Bunda geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan köklü üniversitelerinin etkisi büyüktür.

İspanya’da son yıllarda büyük gelişim gösteren alanlardan biri İşletme eğitimidir. Gösterdiği gelişime paralel olarak, İspanya’da eğitim alan yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölümlerden biri haline gelmiştir. Dilerseniz İspanya’da İşletme eğitimini cazip kılan nedenleri birlikte inceleyelim.

Financial Times’ın “Küresel MBA Sıralamaları 2016” listesinde Avrupa’nın en iyi MBA programları arasında İspanya’dan tam üç program gösterilmiştir. Aynı zamanda, İspanya’daki işletme okulları Businessweek ve Forbes tarafından da pek çok kez en iyi okullar arasında gösterilmiştir.

İspanya’daki işletme okullarının kabul kuralları, diğer Batı Avrupa ülkeleri kadar katı değildir. Ancak bu durum, eğitim kalitesinden ziyade bir perspektif farklılığına işaret etmektedir. İspanya’da işletme programları son derece rekabetçi, kaliteli ve nitelikli okullardır; bu okullardan birinden mezun olduğunuzda piyasada aranan biri olacağınıza şüphe yoktur.

İşletme eğitimi kapsamında uzmanlaşmak istediğiniz alan ne olursa olsun (örn. finans, bankacılık, spor yönetimi vb.) dilediğiniz her alanı İspanya’daki işletme okullarında bulabilirsiniz. Özellikle futbol alanında büyük başarı kaydeden İspanya, spor yönetimi ve spor sektörüne yönelik programlarda da öne çıkmaktadır. İspanya’daki okulların pek çoğunda gerçek vaka çalışmaları, profesyonel beceri modülleri ve ciddi staj fırsatları bulunduğu için seçtiğiniz alanda mezun olmadan önce dahi önemli tecrübeler kazanmış olacaksınız.

İspanya’da işletme okurken hem İngilizce hem İspanyolcanızı aynı anda geliştirebilirsiniz. İngilizceden sonra dünyada en yaygın konuşulan ikinci dil olan İspanyolcayı geliştirmek hem vizyonunuzu genişletecek hem de size yepyeni kariyer fırsatlarının kapısını aralayacaktır. Özellikle çok uluslu şirketlerde çalışmak veya yurtdışında kariyer yapmak isteyenler için bu muhteşem bir olanaktır.

Tüm bunların yanı sıra, İspanya’da yaşamak harika bir tecrübedir! Madrid ve Barselona gibi baş döndürücü şehirlerde yaşarken İspanya’nın muhteşem kırsalını ve muazzam sahillerinin de keyfini çıkarabilirsiniz. Doğal güzelliklerinin yanı sıra İspanya tarih ve kültür açısından da bir cennettir. Ünlü mimar Gaudi’nin eserlerinin gölgesinde kahve içebilir, her yanı sanat ve tarih kokan sokakları keşfedebilirsiniz. İspanya’yı çok seveceğinize eminiz!

İspanya’da işletme okumayı düşünüyorsanız, Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi, EU Business School ve Barselona Üniversitesi gibi seçeneklerimizden birini tercih edebilirsiniz. Barselona Üniversitesi’nin dünya üniversite sıralamasında ilk 1000’de yer aldığını hatırlatmak isteriz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’yla İspanya’da okumayı tercih ettiğinizde, bütüncül hizmet anlayışımız çerçevesinde kayıt işlemlerinizin ilk gününden mezun olduğunuz güne kadar profesyonel danışmanlık alabilir, konaklama, uçak bileti, seyahat sigortası, vize gibi konularda ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz. 

İspanya’da size uygun işletme ve MBA programları hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizden randevu alarak danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Acele edin, kontenjanlarla sınırlı kayıtlarımız arasında yerinizi alın!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız