DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İspanya'da Okumak: Barcelona Üniversitesi

Dünya üzerinde en çok turist ağırlayan şehirlerden biri olan Barcelona, aynı zamanda İspanya’da akademik hayatın kalbinin attığı şehirdir. Sosyal bilimler ve tasarım konusunda dünyanın takdirini kazanmış bir akademik geleneğe sahip olan İspanya’nın bu görkemli kentinde yükseköğrenim hem İngilizce hem de İspanyolca dilinde sürdürülmektedir. Özellikle Barcelona Üniversitesi, yurtdışında okumak isteyen binlerce öğrencinin tercih etmesi gereken köklü okullardan biridir.

Akademik hayatın dışında, yüzlerce yıllık tablolara taş çıkartacak sanatsallıkta bir mimariye sahip olan, muhteşem mutfağıyla, sıcakkanlı insanlarıyla ve yazın her mevsim yaşandığı iklimiyle dünyanın en davetkar şehirlerinden biri olan Barcelona yurtdışında alınacak bir eğitim için de yapılabilecek en iyi seçimlerden birisidir. İspanya’nın başkent Madrid de dahil olmak üzere diğer şehirlerinde bulamayacağınız bir kültürel yoğunluğa sahip olan Barcelona aynı zamanda La Sagrada Familia ve Camp Nou gibi dünyaca tanınmış yapıları da içerisinde bulundurmasıyla tanınan bir Katalan Şehridir. Şehrin simetri esaslı mimarisi ise sizi dünyanın en güzel sokaklarında yürürken, görebileceğiniz en güzel binalarla yüzyüze getirmektedir.  İspanya’nın en kalabalık ikinci şehri olmasıyla beraber Barcelona, dünyaca ün yapmış İspanyol mutfağının en nadide örneklerini tadabileceğiniz bir kent. Şehrin gerek işlek gerek de tenha sokaklarında dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız lezzetlere rastlayabilir ve dünyanın dört bir yanından insanı ağırlayan barlarında son derece uygun fiyatlar karşılığında eğlenebilirsiniz.

Ulaşım konusunda dünya üzerinde eşine rastlanmamış bir sisteme imza atan Barcelona, bisikletin en yoğun kullanıldığı Avrupa kentlerinden birisidir. Aynı zamanda bu kentte öğrenim görmekte olan öğrenciler adlarına çıkarılan özel kartlar sayesinde şehrin ulaşım hatlarında üç ay boyunca sınırsız biniş hakkı kazanabilmektedirler.

Dünya üzerinde kendisiyle rekabet edecek bir şehrin bulunmadığı Barcelona’da bulunan Barcelona Üniversitesi ise İspanya’da alabileceğiniz en iyi yükseköğrenimi size sunmaktadır. Barcelona’nın başkentliğini yaptığı Katalonya Bölgesi’nin en gelişmiş yüksek öğrenim kurumu olan Barcelona Üniversitesi, İspanya’daki üniversitelerin yaptığı araştırmaların da merkezi konumundadır. Okulun araştırma konusundaki akademik konumu öylesine güçlüdür ki sadece İspanya’da değil aynı zamanda Avrupa’da bulunan birçok prestijli yüksek öğrenim kurumu da kendi araştırmaları için Barcelona Üniversitesi’nin kriterlerini kabul etmektedirler. Sadece araştırma faaliyetleri için 100 Milyon Euro’dan fazla bir bütçe ayıran Barcelona Üniversitesi’nde eğitim toplamda 60 adet bölümde devam etmektedir ve bu 60 adet bölümde yaklaşık olarak 63.000 öğrenci bulunmaktadır. 43.000 kadarı lisans öğrencisi olan bu sayının içerisinde 11.200 yabancı öğrenci mevcuttur. Barcelona Üniversitesi, akademik üstünlüğü, öğrenci çeşitliliği ve diğer okullara emsal olan müfredatı ile yurtdışında yüksek öğrenim görmek isteyen her bireyin ilk tercihi olmalıdır.

İspanya’da üniversite okumak ve Barcelona Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız