DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İspanya'da Tasarım Okumak İsteyenlere Öneriler

Dünya’nın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan İspanya, sıcak atmosferi, tarihi dokusu, şehirlerinin doğal güzelliği, mimarinin ve estetiğin en güzel örneklerini görebileceğiniz sokaklarıyla öğrencilik yaşamını en çok renklendiren ülkelerden birisidir. Özellikle sanat ve tasarım konusunda birçok örneği bulacağınız Barselona, bugün on binlerce insanın İspanya’da tasarım okumak isteyeceği, uğrak yerlerden biri olmuştur.

 

İspanya’nın kendi doğal güzelliği, kültürel şekli, yaşam faaliyetlerinin çok yönlü oluşunun yanı sıra eğitiminin kalitesiyle de yurtdışında üniversite okumak ve yurtdışında eğitim almak isteyenlerin tercih sebebidir diyebiliriz. Özellikle İspanya’da üniversite okumak isteyenlerin en önemli nedenlerinden birisi, İspanya’nın bu denli renkli bir atmosfere ev sahipliği yapıyor olmasının yanında dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan okulları da bünyesinde barındırıyor olmasıdır.

 

Ayrıca İspanyolcanın dünyada en çok konuşulan üçüncü dil olması, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça avantajlı bir durumdur. Resmi dil İspanyolcadır ancak farklı bölge ve şehirlerde Katalanca, Baskça ve Galiçya dilleri konuşulur.

 

Eğer İspanya’da tasarım okumak istiyorsanız size önerebileceğimiz ilk şey, lise diplomanız için denklik onayı almanızdır. Bir de elbette B2 seviyesinde İspanyolca bilme şartı aranmaktadır. İspanya’da tasarım ve üniversite eğitimi almak istiyorsanız en başta yapmanız gereken şey İspanyolca seviyenizi B2 seviyesine getirmektir diyebiliriz. Diplomanın denklik onayı ve İspanyolca seviyeniz dikkat etmeniz gereken en önemli durumdur.

 

İspanya her ne kadar pek çok Avrupa ülkesine kıyasla yaşam maliyetleri açısından nispeten uygun bir ülke olsa da, para biriminin Euro olması dolayısıyla İspanya’da tasarım okumak isteyen Türk öğrenciler için göz korkutucu olabilir. Ancak öğrenciler için pek çok alternatifi de içinde barındırır. Çok uçuk fiyatlı ya da sizi zorlayacağını düşündüğünüz evleri kiralamak yerine aylık 500-600 Euro olan evleri kiralamanız daha uygun olacaktır. Ayrıca kampüste konaklamak gibi de bir seçeneğiniz var.

 

İspanya’da tasarım okumak isteyen öğrenciler için önerebileceğimiz bir diğer konu ise özellikle Barselona’da bulunan eşsiz güzellikteki sanat galerileri, tarihi binaları ve müzelerini araştırmak olacaktır. En önemli ressamların çıkış yerlerinden biri olan İspanya ve Barselona sanat ve kültür zevkinizi her yönden doyuracak diyebiliriz.

 

Elbette İspanya’nın en iyi tasarım bölümüne ev sahipliği yapan okullarından bahsetmeden geçemeyiz. Bu okullardan bir tanesi EU Business School’dur. Avrupa’nın en kaliteli üniversitelerinden biri olan EU Business School’da hem lisans hem de yüksek lisan tasarım eğitimi alabilir, uluslararası nitelikte bir iş hayatının ve geleceğin ilk basamağını en sağlam şekilde atabilirsiniz.

 

Siz de geleceğinizin ilk basamağını sağlam bir şekilde atmak istiyorsanız ve aynı zamanda İspanya’da tasarım okumak, yurtdışında eğitim almak gibi konularda sorularınızın cevaplarını bulmak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman kadrosundaki deneyimli eğitim danışmanlarıyla yüzyüze görüşebilir ve İstanbul, İzmir, Ankara’daki ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız