DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İspanya Üniversiteleri Kayıt Kabul Şartları

Avrupa'nın ve hatta dünyanın en gözde ülkelerinden biri olan İspanya bugün pek çok turisti ağırladığı gibi pek çok öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. Kendine özgü güzellikleri ile İspanya'da kaliteli bir  üniversite eğitimi almak, kariyeriniz için atacağınız en büyük ve parlak adımlardan biridir diyebiliriz. Ülke, dünyanın en kaliteli dil okullarına ve üniversitelerine ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Özellikle başkent Madrid; Avrupa'nın en önemli turizm, ticaret ve eğitim merkezlerinden biridir. Dünyanın pek çok yerinden gelen turisti ve öğrenciyi bünyesinde barındıran İspanya şehirleri ise doğal güzellikleri ile adeta büyülemektedir diyebiliriz. Peki İspanya üniversitelerine kayıt kabul şartları nelerdir?

İspanya Üniversiteleri Hakkında

İspanya’da üniversite eğitim geleneği Orta Çağ’a kadar uzanır. 1218’de kurulan Salamanca Üniversitesi, dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. Aynı zamanda İspanya, dünyanın en hızlı yükselen yeni üniversitelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Beş İspanyol üniversitesi Times Higher Education (2014-15) 50 yaşın altındaki en iyi 100 üniversite sıralamasına girmiş olup Barselona'daki Pompeu Fabra Üniversitesi, 12 numarayla en üst seviyede yer almıştır. En iyi 400 içinde bulunan üniversiteler şunlardır: Pompeu Fabra Üniversitesi (Barselona), Barselona Üniversitesi, Barselona Otonom Üniversitesi, Madrid Otonom Üniversitesi, Valencia Üniversitesi ve Navarra Üniversitesi.

İspanya Üniversitelerine Nasıl Kayıt Olabilirim?

İspanya’da bir üniversiteye kayıt olabilmek için toplamda 12 yıllık eğitim görmüş olmak ve Türkiye’de 4 yıllık bir lisans bölümünü kazanmış olmak gerekir. İspanya’da eğitim görmek için ise eğitim dili İspanyolca veya İngilizce olduğundan her üniversiteye göre değişmekle beraber İngilizce veya İspanyolca dil seviyenizi kanıtlayacak bir belgeye de ihtiyacınız olacaktır. İspanya’da üniversite okumaya devam ederken 1 veya 2 yıllık oturum izni alınabilmektedir. Okul başvuruları ise genellikle Şubat ayında başlayıp Mayıs sonuna kadar devam etmektedir.

İspanya'nın En İyi Okulları Hangileridir?

İspanya’da eğitim veren üniversiteler arasında yıldızı parlayan kurumların başında ise ülkenin en verimli coğrafyası olan Katalonya Bölgesi’ndeki Barselona Üniversitesi gelmektedir. Katalonya’nın en büyük yükseköğretim kurumu olan bu üniversite son derece geniş bir eğitim-öğretim ağı sunmaktadır. İspanya’daki üniversiteler tarafından gerçekleştirilen araştırmalar için akademik bir merkez niteliği taşıyan Barselona Üniversitesi, sürdürdüğü araştırma programlarının başarısı ve sayısı düşünüldüğünde Avrupa genelinde kriter haline gelmiş çalışmalar yürüttüğü söylenebilecek bir eğitim kurumudur. Adını taşıyan Barselona şehri kadar kozmopolit ve sıcak kanlı bir yapıya sahip olan Barselona Üniversitesi bünyesinde eğitim gören öğrencilere sunduğu güçlü sosyal ve akademik olanaklarla da adını duyurmuş bir yüksek öğrenim merkezidir

İspanya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız