DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
İspanya Üniversiteleri Ve İspanya'da Yaşam

Kendine özgü mimarisi, müziği, dansı ve dillere destan kültürü ile İspanya; Avrupa'nın güneybatısında yer almaktadır. Para biriminin Euro olduğu ülke, bugün pek çok turisti ağırlamakta ve ziyaretçilerine geniş yelpazede seçenekler sunmaktadır. Pek çok turisti ağırlamasının yanı sıra üniversite ve dil eğitimi için gelen ziyaretçilere de ev sahipliği yapan ülkenin eğitimi Avrupa standartlarında olup, oldukça prestijlidir. Eğer İspanya'da eğitim görmeyi planlıyorsanız, yükseköğretim, uluslararası eğitim ve üniversite eğitiminden oluşan köklü bir tarih bulacaksınız. İspanya'daki yükseköğretim sistemi uluslararası alanda iyi bir konumda olup genellikle ABD, İngiltere ve Almanya'nın yanında ilk 10 eğitim sistemi arasında gösterilmektedir.

İspanya'da Eğitim 
İspanya’da üniversite eğitim geleneği Orta Çağ’a kadar uzanmaktadır. Üniversitelerin çoğu, lisans programının yanında hazırlık için yaz kursu, hızlandırılmış veya kapsamlı İspanyolca dil kursları sunmaktadır. Dilerseniz özel bir dil okulunda da ders alabilirsiniz zira İspanya’da çok kaliteli dil okulları bulunmaktadır. Ülkede 47 devlet üniversitesi ve 12 adet özel üniversite bulunmaktadır. Kaliteli İspanya okulları arasında Barselona Üniversitesi, Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi ve EU Business School saygın müfredatları ve akademik personelleri ile dikkat çekmektedir. 

İspanya'da Öğrencilik Hayatı Ve Yaşam Koşulları
İspanya, oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip ülkelerin başında gelmektedir. Ülke içi toplu taşımalar genellikle tren, otobüs ve metro şeklinde gerçekleşmektedir. Eğer büyük bir şehirde konaklama gerçekleştiriyorsanız aylık paso almanız önerilmektedir. Aylık pasonun ortalama maliyeti 30 Euro civarındadır. İspanya'da yemeğinizi restoranlarda yiyebileceğiniz gibi, evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. İspanyol restoranlarında ortalama 10 Euro'ya karnınızı doyurabilirsiniz. Eğer market alışverişi yapacaksanız bu da size pek çok alternatifi beraberinde getirmektedir. Örneğin; 1 kg etin fiyatı yaklaşık 6 Euro civarındayken, sebze ve meyve fiyatları ortalama 2-3 Euro civarındadır. İspanya'da günlük 6 - 7 Euro yeme içme maliyetiniz oluşmaktadır.

Kira ve konaklama ücretleri seçtiğiniz yere, sunulan olanaklara ve diğer faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Eğer siz üniversitelerin sunduğu öğrenci yurtlarında ve öğrenci dairelerinde konaklamak istemiyorsanız farklı seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Bir İspanyol ailenin yanında kalabilir, stüdyo daire ya da ortak kullanımlı ev kiralayabilirsiniz. Oda fiyatları ve kiralar aylık 250 Euro'dan 800 Euro'ya kadar değişkenlik göstermektedir.

İspanya'da üniversite okumak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız