DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya

Avrupa'da belki de en şaşırtıcı tarihi yerlere ve sanat eserlerine ev sahipliği yapan şehirleri ve sokakları olan bir ülkede üniversite okumayı hiç düşündünüz mü? İtalya’da yüksek lisans yapmak için 5 neden sıralamasının belki de en başında bu kültürel ve estetik çeşitlilik duruyor olsa da İtalya, kendi içerisinde pek çok önemli durumu da bünyesinde barındırıyor aslında.

 

Sadece tarihsel ve kültürel açıdan değil; bilimsel ve özellikle metodolojinin doğuşu açısından da önemli bir zenginliği vardır diyebiliriz. Avrupa'daki ilk modern üniversite 1088'de Bologna'da kurulduğundan beri İtalya, bilimsel yöntemin babası olan Leonardo da Vinci ve Galileo Galilei gibi olağanüstü bilim insanları sayesinde uygulamalı bilimlerde de geniş bir uzmanlık kazanmıştır.

 

Sanatın, bilimin ve estetiğin gözle görülür şekilde var olduğu İtalya aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olmasından dolayı, sosyal ve kültürel etkileşimi fazla olan bir ülkedir demek herhalde yanlış olmayacaktır. Tüm bu kıstasları göz önünde bulundurduğumuzda yurtdışında üniversite okumak ve yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için İtalya bünyesinde fazla çeşitlilik barındırıyor diyebiliriz. 

 

Günümüzde özellikle uluslararası bir işin kapılarını aralayabilecek olan durumlardan biri hiç şüphesiz lisans eğitiminden sonra yurtdışında yüksek lisans eğitimi alıyor olmaktır. Bu sayede hem farklı bir dil öğrenebilir, hem farklı bir kültür tanıyabilir hem de akademik seviyesi güçlü uluslararası bir okulda eğitim alarak bu durumun önünü açmış olabilirsiniz.

 

Tüm bu saydıklarımız bile, İtalya’da yüksek lisans yapmak için çok geçerli sebepler arasında olmuş olsa da bunlar haricinde de elbette pek çok avantajı vardır. İşte İtalya’da yüksek lisans yapmak için 5 neden:

 

1-Dünya’nın En İyi İlk 1000 Üniversitesinden Birinde Okumak:

İtalya, Bologna Üniversitesi ve Politecnico Di Milano gibi Dünya’nın En İyi İlk 1000 Üniversitesi sıralamasında yer alan okullara ev sahipliği yaparak size akademik anlamda çok yönlü ve yenilikçi bir eğitim imkanı sunar.

 

2- Yeni Bir Dil Öğreniyor Olmak:

Elbette İtalya’da yüksek lisans yaparken İtalyanca’yı da yerinde öğreniyor olacaksınız. Bu durum, eğitiminizi tamamladığınızda iş ararken size katkı sağlayacak en büyük avantajlardan biridir. Bu sayede yabancı dili sadece İngilizce olan bir rakibinizden, İtalyancayı yerinde öğrenmiş biri olarak bir kaç adım öne geçebileceksiniz.

 

3- Okurken Tüm Avrupa’yı Gezebilmek:

İtalya’da yüksek lisans yapmak, kariyer hedefinize odaklanmanın yanında size Avrupa’nın da kapılarını aralayacaktır. Özellikle öğrenci vizenizle bu durumu çok daha kolay bir hale getirebileceksiniz.

 

4- Binlerce UNESCO Dünya Mirası Alanını Ziyaret Edebilmek:

İtalya'da uluslararası öğrenci statüsünün tadını çıkarırken, bir yandan da buradaki eşsiz güzellikteki sayısız UNESCO Dünya Mirası Alanını da ziyaret edebilirsiniz. Pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan İtalya, öğrenciliğiniz sırasında size oldukça fazla kültürel bir birikim kazandıracaktır.

 

5- Moda Tasarımı, Sanat ve Mimarlık Konusunda Dünya’nın En İyisinden Eğitim Almak:

İtalya özellikle sanat, moda ve moda tasarımı konularında dünyanın en iyileri arasında yer aldığından burada özellikle bu konularda yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler kararlarından asla pişman olmayacaklar. 

 

Siz de İtalya’da yüksek lisans yapmak için nedenler arıyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman eğitim danışmanlarıyla İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizde yüzyüze görüşebilir, İtalya’da yüksek lisans yapmak ve doğru bir eğitim almak için Draft Yurtdışı Eğitim önderliğinde hedeflerinizi belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız