DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Cerrahi Alanında Uzmanlaşabileceğiniz Üniversiteler

Türkiye’de bulunan üniversitelere kıyasla Avrupa’da bulunan üniversiteler cerrahi alanında çok daha büyük ilerlemeler kat etmişlerdir. Özellikle tıp geleneğinin modern halinin tanımlandığı İtalya’da bulunan üniversitelerin cerrahi departmanları gerek Avrupa gerek uluslararası tabanlı pek çok ödül kazanmakla beraber söz konusu alanda devrim yaratan araştırmalar da yapmışlardır. İtalya’da cerrahi alanında uzmanlaşabileceğiniz köklü üniversiteler, size bu konuda gerekli olan tüm doneleri sunmaktadır diyebiliriz.

Yurtdışında alınacak bir cerrahi eğitimi konusunda İtalya, çift dilli eğitim verdiğinden ve Avrupa’nın en köklü tıp geçmişine sahip olan ülkelerden birisi olduğundan dolayı rakiplerinden daha öndedir.

İtalya’da bulunan üniversiteler arasında en iyi cerrahlık eğitimini veren eğitim kurumu 1088 yılından beridir akademik faaliyetini sürdüren ve dünyanın en eski üniversitesi olarak bilinen Bologna Üniversitesi’dir. Pek çok üniversitenin akademik faaliyetine ve müfredatına yön veren Bologna Süreci’nin doğduğu yer olan bu köklü eğitim kurumu Orta Çağ’dan Rönesans’a uzanan kadim bir tıp anlayışını modern tıbbın sağladığı teknik imkanlar ile birleştirerek rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarmaktadır. 

Cerrahi açıdan öğrencilerine gerçeğe son derece yakın pratik imkanları sunan Bologna Üniversitesi, tarihinin gerektirdiği kusursuzlukla hareket ederek dünyanın en iyi cerrahlarının yetiştiren eğitim kurumu olma başarısına imza atmıştır. Bu sebepten dolayı dünyanın dört bir yanından gelen cerrah adaylarını bünyesine katmayı başaran üniversitenin kazandığı uluslararası niteliğin eşi benzeri yoktur.

Başkent Roma’da konumlanmış olan Roma Sapienza Üniversitesi’yse bilim merkezli bir tıp eğitimini öğrencilere aktaran eğitim kurumları arasında kendisine önemli bir yer kazanmıştır. 1303 yılında Papa Boniface VIII tarafından “Studium Urbis” adıyla kurulmuş olan Roma Sapienza Üniversitesi başkentte bulunan konumu sayesinde İtalya’nın akademik merkezlerinden birisi olmuştur. Tıpta İtalyan Ekolünün önde gelen temsilcilerinden birisi olan eğitim kurumu özellikle cerrahi alanında kendisini geliştirmiştir. Kurum öğrencilerine diğer üniversitelerde bulunamayacak teknolojik imkanlar ve akademik faaliyetler sunmasıyla da adını uluslararası çapta duyurmuştur. 

Çokkültürlü bir atmosferin hakimiyet sağladığı Roma Sapienza Üniversitesi tıp ve cerrahi alanındaki geniş imkanlarının yanı sıra yabancı öğrencilere sağladığı pozitif ayrımcılıkla da yurtdışında cerrahi eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi olmuştur. 

Tıp alanının en çok yetenek gerektiren dallarından birisi olan cerrahi, bu bölümde lisansını tamamlamış çok fazla sayıda öğrencinin uzmanlaşmak istediği alanların başında gelmektedir. Hassas bir el becerisi kadar keskin bir zeka da gerektiren cerrahi alanı tıbbın en prestijli ve maddi açıdan en karlı dalıdır. Gerek kalp-damar gibi hayati operasyonları gerek de estetik operasyonları bünyesinde barındıran cerrahi alanı bu geniş alanı sayesinde de tıp uzmanlığında kendisini hedefleyen öğrencilere birden fazla seçenek sunar. 

İtalya’da tıp eğitimi almak ve yurtdışında tıp eğitimi alabileceğiniz diğer üniversitelerin hangileri olduğunu öğrenmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız