DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Dil Eğitimi Almayı Düşündünüz Mü?

Akdeniz’in en gelişmiş ülkelerinden birisi olan İtalya; turistik faaliyetleri, sanatsal geçmişi ve tarih ile iç içe olan modern yaşantısıyla birlikte, dil okulları açısından da son zamanlarda zenginleşmiş ve ilerlemiş bir ülkedir. İtalya, akademik geleneğinin ileriliğinin de eğitim kurumlarına yansımasından dolayı, bahsedilmeye değer dil okullarına ev sahipliği yapmaktadır. Eğer İtalya’da dil eğitimi almayı düşünüyorsanız, yazımızı dikkatlice okumanızda fayda var.

 

İtalyadaki dil okullarının ilki, İtalya’nın sakin ancak gayet modern kentlerinden birisi olan, “İtalyancanın en güzel konuşulduğu yer” olarak anılan Bologna’da konumlanmış Cultura Italiana’dır. İtalyan kültürünün yayılması için takdir edilesi bir çaba sarf eden Cultura Italiana’da, grup derslerinin yanı sıra ikili ve birebir ders imkanı da sunulmaktadır. Cultura Italiana, MEB tarafından İtalya’da, dil eğitimi konusunda profesyonelliği tanınan ilk okul olduğundan dolayı da alacağınız eğitimin kalitesi kusursuzdur.

 

Bahsedeceğimiz ikinci dil okulu, Cenova’da konumlanmış olan A Door To Italy’dir. 19. yüzyıldan kalma tarihi bir binada bulunan okul, İtalya Eğitim Bakanlığı, MIUR ve EDUITALIA gibi kurumlar tarafından akredite edilmiştir. Son derece profesyonel ve akademik alanlarda eğitilmiş bir kadroya sahip okulda alınacak İtalyanca eğitimi, hem bölgesel tanınırlık hem de öğrenim kalitesi açısından öğrencilere benzersiz bir fırsat sunmaktadır. Yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsanız A Door To Italy, yapacağınız en doğru tercihlerden biridir diyebiliriz.

 

Üçüncü okulumuz ise, 1974 yılında kurulmuş, İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından resmi bir yetkilendirmeye sahip olan, DILIT International House Roma’dır. Başkent Roma’da konumlanmış olan okul, çok kültürlü bir ortamda, her öğrencinin kabul gördüğü, Avrupa standartlarında da tanınmış bir eğitim vermektedir. Okulca sağlanan eğitimin kalitesi, Avrupa Dil Eğitimi Kalite ve Denetleme Konseyi tarafınca garanti altına alındığından dolayı, bu kurumda alınacak İtalyanca eğitimi de öğrenciler açısından son derece verimli olacaktır.

 

Listemizdeki dördüncü dil okulu, adını İtalya’nın büyük dahisinden alan Scuola Leonardo da Vinci’dir. 1977 yılında bir dil ve kültür merkezi olarak kurulan okul, kurulduğu günden bu yana, dil eğitimini kültür ile harmanlayarak öğrencilerini hem İtalyan dili, hem de İtalyan kültürü alanında beslemektedir. 37 yılda, dünyanın her yerinden öğrenciyi ağırlayan okul bu sayede, tecrübenin ve insanı farklı bir kültürle tanıştırmanın merkezi olduğu bir eğitim yapısına sahiptir.

 

İtalya’da İtalyanca öğrenebileceğiniz beşinci okul ise, İtalya’nın tarih kokan kenti Floransa’da konumlanmış Centro Fiorenza Dil Okulu’dur. 6 veya 9 aylık kursların mevcut olduğu, teknolojik imkanların son derece gelişmiş bir şekilde öğrencilere sunulduğu okulda, hem İtalyanca’yı öğrenebilir, hem de ülkenin sanatsal ve tarihsel açıdan en besleyici kentlerinden birinde bulunmanın keyfini sürebilirsiniz.

 

İtalya’da dil eğitimi almak ve İtalya’daki dil okulları hakkında bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek kaliteli eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız