DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Eğitim: Uluslararası Öğrenciler İçin Bir Kılavuz

Avrupa'nın en sevilen çizme şeklindeki ülkesi olan İtalya; birçok güzelliğe, farklı kültüre, ilginç yerlere ve değişik mimari yapılara sahip olan bir ülkedir. Ülkenin tarihi dokusu, keyifli gelenekleri, sahip olduğu müzeleri ve sanat galerileri görülmeye değer güzelliktedir. İtalya'da yurt dışı eğitimi almayı seçmek size inanılmaz bir kültürel, tarihi ve turistik mirasa erişim sağlayacaktır. 

İtalya, Bologna Süreci aracılığıyla Avrupa yüksek öğrenim reformunu teşvik ederek, akademide önemli bir rol oynamıştır. İtalya'da eğitim almak isteyen öğrenciler, üniversitelerde değerli bilgilere ve Avrupa'nın en genç cumhuriyetlerinden birinde önemli kültürel yeterlilik kazanma ayrıcalığına erişerek ilginç ve keyifli deneyimler kazanabilirler. Peki İtalya'da hangi okullarda eğitim almak gerekli? En çok hangi bölümlerde kaliteli eğitim verilmektedir? Gelin biraz da okullara bir göz atalım.

İtalya'nın En Kaliteli Moda-Tasarım Üniversiteleri: Accademia del Lusso Moda Okulu
Accademia del Lusso Moda Okulu, İtalya'nın önde gelen moda tasarım okullarından biridir. İngilizce ve İtalyanca dilinde eğitim alabileceğiniz kurumun eğitim süresi 1 ila 3 yıl arasında değişmektedir. Okulun eğitim tekniği, yenilikçiliği tasarımla birleştirmekle birlikte birbirini besleyen üç alanı temel almaktadır: Bilgi, uygulama ve yaşam. Ayrıca Accademia del Lusso'daki tüm öğretmenler, moda, tasarım ve lüks sektörlerinin önde gelen işletmelerinde görev alan profesyonellerdir.

İtalya'nın En Kaliteli Devlet Üniversiteleri: Milano Üniversitesi
Milano Üniversitesi İtalya'nın en önemli ve kaliteli devlet okullarından biri olup, 8 fakülte ve 2 yüksekokul bünyesinde 2000’den fazla akademisyenle faaliyet göstermektedir. Üniversite bölümlerine, Milano’nun merkezindeki Città Studi bölgesinde bulunan önemli tarihi binalar ve modern yapılar ev sahipliği yapar. Bunlar arasında 15. Yüzyıldan kalan anıtsal kompleks Ca’ Granda, Palazzo Greppi ve Sant’Alessandro College gibi binaları saymak mümkündür.

İtalya'nın En Kaliteli Teknik Üniversiteleri: Torino Politeknik Üniversitesi
Torino Politeknik Üniversitesi, sadece İtalya'nın değil Avrupa'nın da en kaliteli teknik üniversiteleri arasında yer alır. Elektronik ve Telekomünikasyon, Mimari ve Tasarım, Enerji, Matematik Bilimleri gibi bölümlerin bulunduğu Regio Politecnico di Torino Üniversitesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora programları da mevcuttur.

İtalya'da harika bir yurt dışı eğitimi almak için tek yapmanız gereken uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmeniz. Dilerseniz bize online iletişim formundan ulaşabilir ve yurt dışı eğitiminizi en doğru şekilde başlatabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız