DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da İnşaat Mühendisliği Okumak

Barınma ihtiyacı dolayısıyla revaçta olan bir meslek dalı olan inşaat mühendisliği var olan en eski mühendislik dallarından birisi olmakla beraber aynı zamanda son derece prestijli ve kazançlı iş imkanlarını da alandaşlarına sunan ve sayısal zekası yüksek öğrencilerin hayalini kurduğu bir bölümdür. İyi bir inşaat mühendisliği eğitimi öğrencinin karakterinden düşünce yapısına, olaylara yaklaşımından hayattaki konumuna kadar pek çok özelliğini değiştirdiği için kişinin dünyaya çok daha farklı bir noktadan bakmasını sağlamaktadır. Türkiye modern inşaat dönemine yetişememiş bir ülke olduğundan dolayı iyi bir inşaat mühendisliği eğitimi veren çok fazla üniversite bulundurmamaktadır.

Bu sebepten dolayı kaliteli bir inşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci tercihlerini yurtdışındaki ülkelerden yana kullanmaktadır ve bu ülkelerin arasında öne çıkan seçenek İtalya’dır. Yurtdışı eğitimi denince akla gelen ilk ülkelerden birisi olan İtalya’da eğitim almak pek çok öğrencinin hayalidir. Dünyaca ünlü ve köklü üniversitelerin bulunduğu bu ülke binlerce yıllık bir akademik geleneği geleceğin ihtiyaçlarıyla harmanlayarak Avrupa’daki en kendine özgü eğitim anlayışlarından birini öğrencilerine sunmaktadır. Ülkenin zengin kültürüne yerleşik bir hale gelmiş ve dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan üniversiteleri sayesinde İtalya yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği Avrupa ülkeleri arasında kendisine yer bulmuştur.

Bugün yaklaşık 32.000 kadar yabancı öğrenci tarafından tercih edilen İtalya’daki üniversitelerde lisans eğitimi süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir. Alanında uzmanlaşan üniversite anlayışına verdiği önem ile İtalyan üniversiteleri Avrupa’daki en iyi inşaat mühendisliği eğitim programlarını bünyesinde barındırmaktadır.

İtalya’daki en iyi makine mühendisliği eğitimini ise Napoli ve Caserta kentleri arasındaki beş bölgede bulunan 16 adet bölüm kapsamında faaliyet gösteren Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi vermektedir. Sahaya iyi entegre olan, uluslararası kültürü geliştirme ve diğer üniversitelerle kültürel alışverişe yönelme konusunda marka konumundaki üniversite sık sık yeni inisiyatiflerin ortaya çıktığı kaliteli bir eğitim kurumudur ve verdiği pratik eğitimin kalitesinden dolayı inşaat mühendisliği konusunda bir otorite olarak kabul görmektedir.

1991’de kurulan CLVÜ 1 Kasım 1992 itibarıyla eğitim faaliyetlerine başlamış bir üniversitedir. Bir zamanlar bölgede manastır, şapel ve kilise olarak hizmet veren 18. ve 19. yüzyıllardan kalma pek çok ünlü tarihi binanın restore edilerek hizmetine sunulduğu kurum son yıllarda yoğun bir oryantasyon politikası ile öğrencinin kampüsteki konumunu ve yaşam kalitesini bir adım daha öne taşımak için çabalamaktadır. Kayıt yaptırmak isteyen öğrencilere öz değerlendirme testleri sağlayan üniversite bu sayede seçilen alana yönelik tutumu ölçer ve öğrencilere gelişmeleri gereken noktalarda destek sağlar ancak bu testlerin sonucu öğrencilerin kabulünü hiçbir koşul altında etkilememektedir. 

İtalya’da inşaat mühendisliği okumak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi edinmek için, alanında uzman eğitim danışmanlarımızla İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız