DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
İtalya'da Keyifli Bir Üniversite Hayatı Yaşamanız İçin  Tercih Etmeniz Gereken Okullar

Güney Avrupa'da yer alan İtalya; romantik sokakları, görkemli mimari yapıları, ilgi çekici şehirleri ile adeta cennetten bir parçadır.  Akdeniz'in en büyük iki adası Sicilya ve Sardinya, ülkenin en çok turist alan bölgelerinden ikisidir. İtalya'ya birçok gezgin ve iş insanı kadar eğitim amacı ile de öğrenciler ziyaret etmektedirler. Köklü üniversitelere ev sahipliği yapması dolayısı ile ülkenin eğitim sistemi saygın bir geleneğe sahiptir. Peki İtalya'da eğitim alabileceğiniz kaliteli kurumlar hangileridir?

Avrupa'nın En Eski Üniversitesi: Bologna Üniversitesi
Bologna Üniversitesi sadece İtalya'nın önemli kurumları arasında yer almayıp, Avrupa'nın da sayılı kurumları arasında kendine yer bulmaktadır. Bologna, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini olmak üzere 5 kampüse sahip olup eğitim ve ders dışı faaliyetlerin gerçekleştirildiği alanların toplamı 1 milyon 162 bin 500 metrekareden fazladır. Birçok programa ev sahipliği yapan kurumda eğitim faaliyetleri 11 fakülte, 32 bölüm ve 12 Araştırma ve Eğitim Merkezi bünyesinde sürdürülmektedir. Üniversitede toplamda 215 lisans, 110 yüksek lisans ve 41 doktora programı bulunur. Toplamda 71 uluslararası akademik derece programının 47’si İngilizce müfredatlıdır. Üniversite kütüphanesinde 47.000 çevrimiçi dergi, 190.000 e-kitap ve 647 veri tabanına erişim sağlanabilmektedir.

Milano Üniversitesi İle Harika Bir Geleceğe Merhaba Deyin
İtalya’nın Lombardiya bölgesinin başkenti olan Milano, Avrupa Birliği’nin en dinamik ve kozmopolit bölgelerinden biri olmanın yanı sıra araştırma-geliştirme yatırımları ve teknolojik inovasyon açısından da İtalya’nın en iyi bölgesidir. Aynı zamanda, İtalya ulusal ekonomisinde liderdir. İtalya ve Avrupa’da bilimsel üretkenlik açısından ön sıralarda yer alan Milano Üniversitesi, 64.000 öğrencisiyle bölgenin en büyük üniversitesidir ve yer aldığı sosyo-ekonomik bağlam için önemli bir kaynak niteliği taşır. Üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri verilmektedir. 

Sanat-Tasarım Devi: Scuola Politecnica di Design
Milano’da 1954’te kurulan SPD Scuola Politecnica di Design tasarım okulu, İtalya’nın yüksek lisans düzeyindeki ilk tasarım okuludur. 60 yılı aşkın bir süredir eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden SPD, deneyimlerin paylaşıldığı, projelerin geliştirildiği, işlev, ifade, üretim ve deneysel anlayışın kusursuz bir dengede buluştuğu bir uluslararası laboratuvar niteliğindedir. Köklerini İtalya’dan alan SPD, güçlü bir uluslararası perspektife sahiptir. 

İtalya'nın diğer üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve hayallerinizdeki bölümü İtalyan okullarında okumak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız