DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Mimarlık Alanında Yüksek Lisans Fırsatları!

Yurtdışında mimarlık alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için en ideal tercihlerden biri, dünyaca ünlü tarihi yapıları, renkli ve köklü kültürü ile geleceğin mimarları için bir ilham kaynağı olan İtalya’dır. Aynı zamanda ev sahipliği yaptığı önemli üniversitelerde mimarlık, tasarım ve sanat alanlarında kaliteli eğitim almak mümkündür. 

Mimarlık, fiziki yapıları kurma ve tasarlama bilimi ve sanatı olarak tanımlanır. Ancak daha fazlası olarak mimarlık; tasarlanan alanlarla bir topluma ait kültürün korunması, yansıtılması ve geliştirilmesini de mümkün kılar. Bireylerin yaşamlarını kolaylaştırıp barınma, dinlenme, çalışma, eğlenme alanlarını tasarlarken bir yandan da kültürel mirasın gelişmesine olanak tanır. Bir mimari yapının biçimlendirilmesinde fonksiyonel, teknik, kültürel ve estetik kaygılar rol oynar. Bu anlamıyla mimarlık içinde sanat, bilim, teknoloji, sosyoloji, estetik ve hatta etik gibi pek çok başka alanı da barındırır. Böylece iyi bir mimar olabilmek, mimarlığın tüm bu alanlarla olan ilişkisini görebilir ve bu ilişki bağlamında tasarlayabilir ve üretebilir olmayı gerektirir. İyi bir eğitim, gözlem ve deneyim imkânı sunan bir kent yapısı bu niteliklerin kazanılmasının önünü açacaktır. Mimarlık alanında kaliteli eğitim sunan üniversiteleri, göz kamaştırıcı güzellikteki tarihi yapıları ve sunduğu pek çok iş imkânı ile İtalya bu alanda kendini geliştirmek isteyenler için şahane bir tercih konumundadır.

Lisans seviyesindeki mimarlık eğitiminin 3 yıl sürdüğü İtalya’da, bu alanda kendini geliştirmeye devam etmek isteyenler yüksek lisans seviyesinde de eğitimlerini sürdürebilirler. İtalya’nın en büyük teknik üniversitesi olan Politecnico Di Milano, mimarlık alanında lisans ve yüksek lisans seviyelerinde eğitim alınabilecek bir bilim ve teknoloji üniversitesidir. 42.000 civarındaki öğrenciye sahip olan Politecnico Di Milano lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde mühendislik, mimarlık ve tasarım alanlarında eğitim vermektedir. QS Dünya Üniversite Sıralamaları’nın 2018 verilerine göre dünyanın 17. en iyi teknik üniversite ve mimarlık alanında en iyi 9. üniversitesi olarak kaydedilmiş olan bu prestijli eğitim kurumunda mimarlık alanında lisans ve yüksek lisans seviyelerinde eğitim görmek bir ayrıcalık olacaktır. Üniversitede Mimari Tasarım ve Tarih, Yapı Mimarisi, Mimarlık ve Kent Tasarımı gibi alanlarda master; Mimarlık, Yapı Mimarisi ve Yapı Mühendisliği ile Mimari, Kentsel ve İç Tasarım gibi alanlarda da doktora seviyelerinde eğitim verilmektedir. İngilizce ve İtalyanca eğitimin mümkün olduğu Politecnico Di Milano, lisans seviyesinden doktora seviyesine kadar mimarlık eğitimi almanın mümkün olduğu bir üniversitedir. 

Mimarlık eğitimi alabileceğiniz üniversiteleri yakından tanımak, ilgili üniversitelere başvuru koşullarını öğrenmek ve İtalya’da üniversite yaşamına dair bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız