DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Mimarlık Eğitimi

Uluslararası öğrenciler tarafından tarih, sanat, tasarım ve mimarlık alanlarında en sık tercih edilen ülkelerden biri İtalya’dır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan sayısız yapının bulunduğu, Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’dan Renzo Piano’ya mimari akımlara öncülük eden dünyaca ünlü isimleri yetiştiren bir ülkede mimarlık eğitimi almak özellikle bu alanda eğitim almayı hedefleyen öğrenciler için en doğru seçeneklerden biridir.

Ülke, zengin tarihine paralel olarak alanında uzman ve köklü üniversitelere de sahiptir. Mimarlık eğitimi İtalya’da devlet üniversitelerinde verilmektedir. Politecnico di Milano gibi teknik eğitim veren üniversiteler uluslararası öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. 

Mimarlık kavram itibariyle yalnızca binaları ve fiziki yapıları tasarlamak olarak bilinse de mesleğe günümüzde daha geniş bir algıyla yaklaşılır. İnsanları karmaşadan uzaklaştıracak, dinlenmelerini ve yaşamlarını daha kolay hale getirmelerini sağlayacak yaşam alanları yaratmak mimarlığın temel amaçlarından biridir. Tüm bunlar bir estetik algıyla birleştiğinde mimarlık mesleğinin önemi ortaya çıkar. Mimarlıktaki en önemli noktalardan biri de tasarlanan yapının çevreyle olan uyumudur. İtalya gibi hem kültürü hem özgürlüğü koruyarak gelişen kentlerin olduğu bir ülkede mimarlık eğitimi, mimariye sağlam bir bakış açısı geliştirmenizi sağlayacaktır. 

İtalya’da mimarlık eğitimi 3 yıl sürmektedir. Öğrencilere bu süre boyunca görsel iletişim, tasarım teorileri, mimari tarihi, yapı malzemeleri, inşaat, yapısal unsurlar gibi temel derslerin yanında matematik, fizik, sanat tarihi gibi konularda eğitim verilir. 3 yıllık lisans eğitiminden sonra master programları ile eğitime devam edilebilir. Devlet master programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden alınan derslerin yanında çalıştay, konferans ve seminer gibi bilimsel etkinliklere katılım göstermesini beklemektedir.

İtalyancanın yanı sıra İngilizce dilde de eğitim veren ve dünya sıralamasında ilk 1000'de yer alan Politecnico di Milano Üniversitesi, sunulan mimarlık eğitiminin yanı sıra uluslararası firmalarla yürüttükleri işbirlikleri sayesinde öğrencilerini nasıl bir iş dünyasıyla karşılaşacakları konusunda da bilgilendirip yönlendiren, köklü bir kurumdur. 

İtalya’da mimarlık eğitimi almayı hayal ediyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ayrıcalığıyla partner okulumuz Politecnico di Milano’da bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışında eğitim ve daha fazlası ile ilgili bilgi almak için Ankara ve İzmir’de bulunan ofislerimizi ziyaret edebilir, alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Kaydınızın ilk gününden diplomanızı aldığınız güne kadar Draft Yurtdışı Eğitim kalitesiyle her zaman yanınızda olmaktan memnuniyet duyacağız.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız