DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Mimarlık Eğitimi En İyi Nereden Alınır?

Yurt dışında mimarlık eğitimi için en iyi adreslerden birinin İtalya olmasına şaşırmamak gerek. Bu ülke büyük Roma kültürünü ve Rönesans kültürünü taşımaktadır. Mimarlık geleneği eski olmasının ötesinde son derece sağlam temeller ile atılmıştır. Mimarlığı ve diğer pek çok bilişsel faaliyet alanını üniversitelerde sunan ilk Avrupa ülkelerinden de biridir İtalya, ki Avrupa’nın bildiğimiz anlamda kurulmuş ilk üniversitesi de bu ülkededir. 

İtalya’da mimarlık eğitimi almak için, araştırmayı ve karar vermeyi bilene pek çok avantajlı fırsat var elbette. En iyi mimarlık okulları burada ama herkesin de kendine göre belirli bazı durumları var. Bunun için elbette öncelikleri ve hedefleri net bir biçimde belirlemek ve her zaman bir bilenin aklını, mümkünse rehberliğini almak faydalıdır. Draft Eğitim olarak böylesi uzman bir danışmanlık hizmeti için her zaman yanınızdayız.

İtalya, mimarlık eğitimi açısından çok önemli bir merkezdir. Ayrıca hem sektörel olarak pek çok yerde yazışma dili olarak kullanılan ve de ifade zenginliği açısından son derece kuvvetli bir dil olan İtalyanca’nın konuşulduğu ülkedir. Şimdi birlikte kısaca bu ülkede mimarlık okuyabileceğiniz üniversitelerden bazılarını inceleyelim.

Bologna Üniversitesi

İtalya’nın kuzeydoğusunda, öğrencilerin kenti veya “Kızıl Kent” de olarak bilinen Bologna’da yer alan bu üniversite Avrupa’nın en eski üniversitesidir. Elbette ki Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında da yer almaktadır. Kıtada mimarlık eğitimini en iyi şekilde alabileceğiniz üniversitelerin başlarında gelmektedir. 

Bologna, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini olmak üzere 5 kampüse sahip olup eğitim ve ders dışı faaliyetlerin gerçekleştirildiği alanların toplamı 1 milyon 162 bin 500 metrekareden fazladır. 

Roma Sapienza Üniversitesi

Sapienza İtalyanca’da “Düşünce” anlamına gelir. Bu büyük, hatta Avrupa’nın en büyük üniversitesinin geçmişi de 14. yüzyıllara kadar uzanır. Diğer saygın İtalyan üniversiteleri gibi mimarlık eğitimi oldukça iyidir. 

Sapienza Üniversitesi’nin harç ücretleri, çoğu Avrupa üniversitesine nazaran düşüktür. Bunun yanı sıra, gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrenciler için harç desteği sağlanmakta ve bu ülkelerden gelen veya bu ülkelere giden akademisyen ve öğrencilerin koşullarını iyileştirme yolunda çalışan girişimlere finansal destek de sağlanmaktadır.

Torino Politeknik Üniversitesi

Torino İtalya’nın en kuzeybatısında, Piemonte denilen bölgesindeki en büyük kenttir. İtalya’daki en sanayileşmiş kentlerden biridir. Orijinal adı Regio Politecnico di Torino olan Torino Politeknik Üniversitesi 1906 yılında enstitü olarak kurulmuştur ancak kurumun tarihi daha eskiye dayanmaktadır. 1859 yılında “Technical School for Engineers”a verilen Valentino Kalesi, günümüzde Torino Politeknik Üniversitesi’ne aittir. 

Eğitim dili İtalyanca olan Torino Politeknik Üniversitesi’nde Mimarlık ve Tasarım alanları birlikte ele alınmaktadır. 

Bize Ulaşın

Avrupa’da mimarlık eğitimi, İtalya’daki kaliteli mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve yurt dışı eğitimine dair aklınıza gelebilecek her şey için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız