DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Moda-Tasarım Eğitimi Almak İster Misiniz?

Leonardo da Vinci ve Galileo Galilei gibi tüm zamanların en büyük bilim insanlarına ev sahipliği yapmış İtalya; sanatın, bilimin ve tarihin merkezi olmuş ve saygın üniversiteleri bünyesinde barındırarak yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği bir ülke olmuştur.

 

Sanatın ve estetiğin beşiği sayılan ülkelerden biri olan İtalya’da Moda-Tasarım eğitimi almak kuşkusuz en doğru tercihlerden biri olacaktır. İtalya’nın zengin tarihi ve pek çok sanatçıya da ev sahipliği yapıyor olmasından dolayı, üniversitelerde okutulan bölümlerinin son derece titiz, entelektüel ve kaliteli olduğunu söylemek yersiz olmayacaktır. Özellikle sanat ve tasarım bölümlerinin oldukça revaçta olduğu İtalya üniversiteleri, yurtdışında Moda-Tasarım okumak isteyen öğrencilerin ilgi konusu olmuştur.

 

Renkli ve estetik tarihi yapıları, cıvıltılı sokakları ve köklü tarihiyle İtalya, dünyaca ünlü modacıları da bünyesinde barındırır. Bugün günümüzde dünyaca ünlü pek çok defileye de ev sahipliği yapan İtalya, Moda-Tasarım konusunda uluslararası bir tanınırlığa ve yetkinliğe sahiptir. Rönesans döneminden bu yana taşıdığı estetik anlayışı ile İtalya, Moda-Tasarım denince akla ilk gelen ülkelerin başını çekmektedir. 

 

Yurtdışında Moda-Tasarım okumak istiyorsanız, İtalya sizin için en doğru ülkedir. İtalya üniversitelerinden birinde Moda-Tasarım okumak, uluslararası nitelikte sanat ve yaratıcılık dolu bir eğitim anlamına gelir ve size uluslararası bir Moda-Tasarım dünyasını en doğru bağlantılarla ve en doğru eğitimle ardına kadar açar.

 

Moda-Tasarım denince akla ilk gelen İtalyan üniversitelerinden ilki Accademia Italiana Üniversitesidir. Neredeyse her türden sanat programına sahip olan üniversite özellikle Moda-Tasarım konusunda kaliteli, güçlü ve başarılı bir eğitim sunar. Mezun olduktan sonra, üniversitenin iş ortaklığı sürdürdüğü pek çok şirketin olmasından dolayı, rahatça moda sektöründe iş bulabilir ve dünyanın Moda-Tasarım devlerinden biri olabilirsiniz. İngilizce ve İtalyanca eğitim seçenekleriyle de iki dilde eğitim olanağını sunan  Accademia Italiana Üniversitesi, yurtdışında Moda-Tasarım okumak isteyen pek çok kişi için fazlasıyla ideal bir okuldur.

 

İtalya’da Moda-Tasarım okuyabileceğiniz bir diğer modern ve nitelikli okul şüphesiz ki Istituto Secoli Üniversitesidir. Istituto Secoli Üniversitesi, bünyesinde gerçekleştirdiği resim sergileri, moda defileleri ve pek çok sanat aktivitesiyle bugün yurtdışında Moda-Tasarım okumak isteyen herkes için kalifiye bir eğitim olanağı sunmaktadır. Moda-Tasarım’dan Modelcilik ve Terziliğe kadar geniş bir eğitim anlayışına sahip üniversitede, moda tasarımı öğrencileri moda endüstrisinin tüm süreçlerini yakından görme ve öğrenme fırsatı yakalayacaklardır. 

 

Milano’da kurulan Istituto Marangoni Üniversitesi ise, İtalya’da Moda-Tasarım okuyabileceğiniz okullardan bir diğeridir. Dünyanın pek çok yerine, dünyanın en iyi moda tasarımcılarını kazandıran okul, 80 yılı aşkın bir süredir eğitim hayatını sürdürmekte ve Moda-Tasarım okumak isteyen pek çok öğrencinin hayalini gerçekleştirmektedir.

 

İtalya’da Moda-Tasarım eğitimi almak, yurtdışında Moda-Tasarım okumak gibi konularda bilgi edinmek isterseniz, Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, deneyimli eğitim danışmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız