DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Moda ve Tasarım Okumak

İtalya, Avrupa’nın en prestijli okullarından bazılarına ev sahipliği yapması sebebiyle yüksek öğrenim programlarına kaydolmak isteyen öğrenciler tarafından en sık tercih edilen ülkelerden biridir. Rönesans’ın beşiği sayılması ve tarihin en büyük sanatçılarını yetiştirmesi bakımından özellikle tasarım okumak isteyenlerin öncelikli tercihidir. 

İtalya’da öğrenci olmak, sanat tarihinin neredeyse her sokakta, her meydanda hissedildiği bir ülkede, dünya çapında ün kazanmış köklü okullarda eğitim almak anlamına gelir. Özellikle moda ve tasarım alanında yetiştirdiği büyük isimler ve o isimlerin yarattığı dünyaca ünlü, büyük markalar, İtalya’yı moda ve tasarım alanında bir cazibe merkezi haline getirmiştir. 

Tasarım eğitimi dendiğinde dünyanın her yerinde akla ilk gelen bu okullarda eğitim alabilmek için ülkemizde üniversiteye girecek adayların belirlendiği YKS’den (Yükseköğrenim Kurumları Sınavı) yeterli taban puanını almış olmanız gerekir. Ülkemizde herhangi bir devlet üniversitesi veya özel üniversitede 4 yıllık bir bölüme kayıt yaptırma hakkına sahip olmanız, İtalya’da yükseköğrenime başlama hakkına da sahip olduğunuz anlamına gelir.  

Ayrıca, İtalya’da öğrenim gören kişilerin haftalık 20 saate kadar çalışma izinleri bulunmaktadır. Mezuniyet sonrasında da 1 yıl boyunca çalışma ve oturma izni sağlamaktadır. İtalya’da tamamladığınız 3 yıllık lisans eğitiminden sonra dilerseniz 2 yıllık yüksek lisans programlarına devam edebilir, dilerseniz 1 yıl içerisinde iş bulup İtalya’da çalışma ve oturma iznine sahip olabilirsiniz. 

YÖK tarafından da tanınan partner moda ve tasarım okullarımızda; çizim teknikleri, terzilik süreçleri, kalıp çıkarma ve teknik eğitim gibi konularda eğitim alırsınız. Aynı zamanda kumaş ve aksesuarlar başta olmak üzere çeşitli malzemeler hakkında eğitim ve moda endüstrisi için gerekli olan diğer eğitimleri alırsınız. Bu eğitimleri dilerseniz İtalyanca-İngilizce karışık veya yüzde yüz İngilizce müfredatla alabilme imkanına da sahipsiniz. İngilizce eğitim alırken bir yandan İtalyanca dil okuluna giderek ve günlük yaşamınızda pratik yaparak İtalyancanızı da geliştirebilirsiniz. 

Tüm bunların yanında İtalya’da öğrenim gören kişilerin haftalık 20 saate kadar çalışma izinleri bulunmaktadır. Mezuniyet sonrasında da 1 yıl boyunca çalışma ve oturma izni sağlamaktadır. 

Tasarım alanında eğitim veren partner okullarımız Accademia del Lusso, Istituto Marangoni, Istituto Secoli, Scuola Politecnica di Design SPD ve Accademia Italiana isimli yükseköğrenim kurumlarından birini seçerek hayallerinizin ülkesi İtalya’da eğitime başlayabilirsiniz. 

Bu okullardan herhangi birinde tasarım eğitimi almak istiyorsanız eğitim alabileceğiniz bölümler, ücretleri, yaşam koşulları ve daha pek çok konuda uzman eğitim kadromuzdan ayrıntılı bilgi alabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan ofislerimizi ziyaret ederek yüz yüze görüşebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak eğitim hayatınızın başlangıcından mezuniyetinize kadarki süreçte sizlere profesyonel destek vererek yaşayabileceğiniz her sorunu anında çözüme ulaştırıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız