DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Okumak İçin 5 Neden

Avrupa Birliği, NATO gibi güçlü ittifakların kurucu ve önde gelen üyelerinden olan İtalya, dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olmakla beraber aynı zamanda sosyal ve siyasi politikaları ile, eğitim politikası ve kalitesi ile tüm dünyanın örnek aldığı ülkelerden de biridir.

Dünyanın en eski okullarından bazılarına ev sahipliği yapan İtalya, eğitimin köklü ve kaliteli olduğu bir ülke olması ile dünyanın pek çok ülkesinden öğrencinin lisans, yüksek lisans, doktora, dil okulu gibi çeşitli programlarda eğitim almak için İtalya’yı tercih etmesine sebep olmaktadır. Siz de İtalya’da eğitim almak istiyor ancak bu konuda tereddütler yaşıyorsanız sizin için sıraladığımız 5 nedene göz atarak kararınızı netleştirmeye çalışabilirsiniz. Ancak aklınıza takılan sorular olursa veya daha fazla bilgi almak isterseniz bu yazıyla yetinmeyip bizi arayabilir veya ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Önce nedenlerimize bir göz atalım; 

  1. İtalya, dünyanın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. 
    Üniversite kelimesinin kökeninin İtalyancaya dayandığı düşünülmektedir ve 1088 yılında kurulan ve dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan Bologna Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan İtalya, ne kadar köklü ve kaliteli bir eğitim sistemine sahip olduğunu bu sayede ortaya koymaktadır. 
  1. İtalya’da dünyanın her ülkesinden öğrenci ile bir arada eğitim alabilirsiniz.
    Yalnızca Milano şehrinde 8 üniversiteye ev sahipliği yapan İtalya her yıl ortalama 32.000 yabancı öğrenci ağırlamakta olup bu sayıyı her geçen yıl artırmaktadır. Bu kadar farklı kültürden insanla bir arada eğitim almak, entelektüel seviyenizi yükseltecek, bakış açınızı geliştirecek, iletişim becerinizi kuvvetlendirecektir. 
  1. Eğitim dilinizi İngilizce veya İtalyanca olarak tercih edebilirsiniz. Evet, İngilizce bugün dünyanın ortak dili haline gelmiş, en çok öğrenilen en çok konuşulan ve iyi maaşla bir işe girmek isteyenler için neredeyse olmazsa olmaz bir konumdadır. Ancak bazı işler işler için yalnızca İngilizce bilmek yetmemekte ikinci bir yabancı dil istenmektedir. Siz de bu tarz bir işte çalışmayı hedefliyorsanız alacağınız üniversite eğitimini İtalyanca tercih edebilir ve dünyada en çok konuşulan dillerden birini öğrenip belgeleyebilirsiniz. “Bana İngilizce yeter” dediğiniz takdirde eğitiminizi İngilizce alma şansınız da mevcuttur. 

4. Dünyanın en önemli moda merkezinde, bu işin ustalarından eğitim alabilirsiniz. Milano, üst düzey markalara ev sahipliği yapan, her sene dünyanın en önemli moda etkinliklerinin düzenlendiği, bu sektörün merkezi niteliğinde bir şehirdir. Politecnico di Milano ise dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde bulunan, moda ve diğer pek çok alanda eğitim alabileceğiniz önemli bir okuldur. Bu sektörün içerisinde bulunmak isteyenler için Politecnico di Milano önemli bir adım olacaktır.

5. İtalya, son derece kaliteli ve başarılı dil okullarına ev sahipliği yapmaktadır. Bologna, Cenova, Roma, Floransa gibi her biri diğerinden güzel ve tarihi dokuya sahip şehirlerde dil eğitimi alabilirsiniz. Kaliteli bir dil eğitimi alıp bunun yanı sıra İtalya’nın doğal ve tarihi güzelliklerini, sosyal yaşamını, kültürünü doyasıya yaşamak isteyenler için bu şehirlerdeki anlaşmalı okullarımız tam size göre. Hem şehirlerin en merkezi noktalarında bulunmaları hem de ders dışı sosyal aktivite ile konuşma pratiği kazanmanız için programlar düzenlenmesi dil okulundan beklentinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

İtalya’da eğitim almak için bu gerekçelerden daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsanız ya da daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve Draft Yurtdışı Eğitim’in alanlarında deneyimli ve uzman kadrosuna danışabilirsiniz. Size gerekli tüm bilgileri vermek üzere İzmir, İstanbul ve Ankara’daki ofislerimizde bekliyor olacağız. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız