DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Psikoloji Alanında Yüksek Lisans

İnsan ruh sağlığının önemini yeniden kazandığı 21. Yüzyıl’da yurtdışında alınacak bir psikoloji yüksek lisans eğitimi sadece maddi prestij getirmekle kalmaz aynı zamanda bu eğitimi alan kişinin sosyal konumunu da olabilecek en pozitif şekillerde etkiler. Günümüzün en önemli sosyal bilimleri arasında ilk sırada yer alan psikoloji bilimin de ilerlemesiyle yeni bir rol kazanmış ve insan gelişiminin sürdürülmesinde daha aktif bir rol üstlenmiştir.

Her ne kadar ülkemizde psikoloji yüksek lisans eğitimi veren akademik kurumlar da son derece köklü ve kaliteli bir müfredata sahip olsalar da son yıllardaki teknolojik araştırmalar ve ilerlemeler sayesinde gün geçtikçe daha bilimsel bir konuma erişen psikoloji alanında yurtdışındaki üniversitelerde verilen eğitim ile rekabet edememektedirler. Bu sebepten dolayı modern ve günümüze entegre olmayı başarmış bir psikoloji eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci tercihlerini yurtdışı ülkelerinden yana kullanmaktadırlar.

İyi bir psikoloji yüksek lisansı eğitimi alabileceğiniz yurtdışı ülkelerinin başında ise ruh sağlığı da dahil olmak üzere sağlık alanında yüzyıllardır süregelen bir pratiği geleceğe yönelik teknolojiler ile harmanlamayı başaran İtalya gelmektedir. Bünyesinde yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere sunduğu cömert burslarla tanınan; sanatın, felsefenin ve edebiyatın doruk noktasında eserlerin yuvası olan İtalya’da alınacak bir psikoloji yüksek lisans eğitimi sizi sadece alanınızda kusursuz bir şekilde eğitmeyecek aynı zamanda da entelektüel açıdan da Avrupa’nın diğer ülkelerine kıyasla çok daha derin bir perspektif kazanmanızı sağlayacaktır.

İtalya’da bulunan Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi bu ülkede yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin ilk seçeneklerinden birisidir. Napoli ve Caserta arasındaki beş bölgede bulunan 16 adet bölümüyle sahaya son derece iyi entegre olmuş, kaliteli araştırmaları destekleyen, uluslararası kültürü geliştirme ve diğer üniversitelerle kültürel paylaşım perspektifiyle araştırma gruplarından yeni atılımların doğmasını sağlayan bu kaliteli üniversite eğitim hayatına 1992 yılında başlamıştır.

Bir zamanlar manastır, şapel ve kilise olarak hizmet veren tarihi binaların restorasyonu sonucunda hizmet vermeye başlayan Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi nispeten yeni bir eğitim kurumu olmasına rağmen Psikoloji alanında sürdürdüğü derinlikli yüksek lisans çalışmalarıyla adını sadece İtalya’da değil tüm Avrupa’da duyurmuştur.

Yoğun bir oryantasyon politikası ile öğrencilerinin eğitimini ve üniversite içerisindeki yaşam kalitesini bir adım öteye taşımak için büyük çaba sarf eden bir eğitim kurumu olan bu üniversitenin içerisinde aynı zamanda öğrencilere kariyer danışmanlığı ve sürekli destek sağlayan bir İş Bulma Merkezi de bulunmaktadır. Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi, psikoloji alanında yurtdışında alınacak bir yüksek lisans eğitimini kariyer odaklı ve ileri görüşlü bir anlayışla birleştirmek isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsat konumundadır.

İtalya’da psikoloji alanında yüksek lisans yapmak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, alanında kendini ıspatlamış eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşerek bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız