DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Tıp Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Tarihi güzelliklerin ve yapıların oldukça fazla olduğu İtalya, UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı içindeki tam 51 adet yapısı ve tarihi eseriyle, bu bağlamda rekoru elinde tutmaktadır. Güzelliği ve esintisi dillere destan İtalya’da yurtdışı eğitimi almak ve özellikle İtalya’da Tıp eğitimi almak, yurtdışında eğitim görmek isteyen kişiler için hem kaliteli bir eğitimin hem de kültürel bir deneyimin alt yapısını oluşturacaktır.

 

Dünyanın en eski üniversitelerini bünyesinde barındıran İtalya, üniversite eğitimi ve üniversite yaşamı anlamında da çok eski tabirlere ev sahipliği yapar. Örneğin üniversite sözcüğünün İtalya’da doğmuş olduğu varsayılır. Böylesine köklü ve esintisi eskilere dayanan eğitim hayatına sahip olmasından dolayı İtalya, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için geleneksel ve modern eğitim metodların birleştiği bir sentezle öğrenciye çok yönlü bir eğitim imkanı tanımaktadır. 

 

İtalya elbette bir Avrupa Birliği üyesi olduğu için, üniversite ve eğitim hayatındaki akademik süreci de yüksek standartlara tabidir. Her yıl kendini geliştirmek için pek çok araştırmaya ve akademik çevreye ışık tutan İtalya üniversitelerinde Tıp eğitimi almak, yurtdışında Tıp okumak isteyen pek çok kişiye de her anlamda ışık tutacaktır diyebiliriz.

 

Lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının bulunduğu İtalya üniversiteleri, ayrıca dünyanın en iyi 1000 üniversitesi listesinde de yer almaktadır. Bünyesinde pek çok üniversiteyi barındıran İtalya, bugün dünyanın her yerinden pek çok üniversite öğrencisini ağırlamaktadır.

 

Günümüzde en çok geçerliliğe sahip mesleklerden ve eğitimlerden biri olan hekimlik ve Tıp eğitimi, bugün üniversite okumak isteyen pek çok kişinin hayali ve idealleri arasında yer alıyor olmalı. Yurtdışındaki imkanların artık neredeyse yurtiçine kıyasla aynı olmasından dolayı, yurtdışında Tıp eğitimi almak hem daha avantajlı hem de daha prestijli olacaktır. 

 

İtalya’da Tıp eğitimi alabileceğiniz üniversitelere geçecek olursak bunlardan ilki, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan Bologna Üniversitesi’dir. 1088 yılında kurularak Batı’nın en eski üniversitesi ünvanını açık ara elinde tutan Bologna Üniversitesi, alanında lider ve başarılı olan pek çok akademisyeni bünyesinde barındırarak, geleceğin lider ve başarılı öğrencilerini yetiştirmektedir. Üniversitenin eğitim dili İngilizce ve İtalyancadır ve bu durum size yeni ve oldukça geçerli olan bir dili öğrenme fırsatını tanıyacaktır.

 

İtalya’da Tıp eğitimi alacağınız bir diğer üniversite ise Roma Sapienza Üniversitesidir. 1303 yılında kurulan Roma Sapienza Üniversitesi, İtalya’nın en eski üniversitelerinden biridir. 115.000 öğrencisiyle Avrupa’nın en çok öğrenci barındıran üniversitesi olan Roma Sapienze Üniversitesi, özellikle diğer Avrupa ülkelerindeki üniversitelere kıyasla harç ücretleri daha düşüktür ve dolayısıyla yurtdışında Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için daha caziptir diyebiliriz.

 

İtalya’da Tıp eğitimi alabileceğiniz daha pek çok köklü ve sağlam üniversite bulunmaktadır. Eğer siz de İtalya’da Tıp eğitimi almak, yurtdışında Tıp eğitimi ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız; İzmir, İstanbul ve Ankara’daki ofislerimizi ziyaret ederek, deneyimli eğitim danışmanlarımızla görüşebilir ve kaydınızı yaptırabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız