DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Tıp Okumak İster Misiniz?

Hayat kurtarma üzerine kurulu olan ve uygulayıcılarına büyük bir sorumluluk yükleyen Tıp mesleği, yüzyıllardır her toplumda büyük bir saygı gören ve asla eskimeyen bir disiplindir. Teknolojinin de gelişmesiyle adeta insan sağlığına dair mucizelere ön ayak olan, bu eski fakat her zaman güncel kalacak meslek, gerek yurtiçinde gerek yurtdışında eğitim görmek isteyen bir çok üniversite öğrencisi adayının hayallerini süslemektedir. Peki tarihi dokusu ve mimarisiyle ünlü İtalya’da Tıp okumak ister misiniz?

Yurtdışındaki birçok ülke Türkiye’ye kıyasla son derece kalifiye bir Tıp eğitimi vermekte ve son teknoloji ekipmanlarla öğrencilerini bu saygın mesleğin uygulayıcısı doktorlar olmaya hazırlamaktadır. Özellikle Avrupa, geçmişten günümüze Tıp konusunda büyük atılımlar yapmıştır. Bu atılımları gerçekleştiren ülkelerin arasında İtalya, akademik kalifikasyonlarının ve yoğun bir geleneğin yücelttiği tıp eğitimiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Moda, tasarım ve güzel sanatlar konularındaki iddialı tavrıyla bilinen ve Avrupa’nın en renkli hayatlarının yaşandığı İtalya, aynı zamanda tıp eğitiminin kalitesiyle de ön plana çıkmaktadır. Yurtdışında tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için İtalya, vazgeçilmez tercihlerden biri olmalıdır diyebiliriz.

Antik Yunan Uygarlığı ve Antik Mısır’dan sonra, İtalyanların da geçmişten beri tıp konusunda bir dünya devi oldukları söylenebilir. Draft Eğitim olarak; Tıp biliminin sadece bir gelenek değil sürekli olarak yenilenen ve inovasyona tabi tutulan, aralıksız gelişen bir alan olarak görüldüğü bu Akdeniz ülkesinde, tıp eğitimi alabileceğiniz en iyi üniversiteleri sizler için derledik.

Bu üniversitelerin en bilineni, dünyadaki en iyi ilk 1000 üniversite arasında son derece sağlam bir yer tutan Bologna Üniversitesi’dir. 1088 yılından bugüne eğitim veren ve dünyanın en eski üniversitesi sıfatını da elinde bulunduran Bologna Üniversitesi, gelenekçi yapısı ve güçlü akademik kadrosuyla, özellikle Tıp eğitimi konusunda geleceğin dâhileri olarak kabul edilebilecek öğrencilere eğitim vermektedir. Hem İtalyanca hem de İngilizce eğitim veren üniversitede alacağınız Tıp eğitimi size sadece dünyanın en eski mesleklerinden birini dünyanın en eski okulunda öğrenme fırsatı sunmayacak, aynı zamanda birbirinden güzel iki dili de ana diliniz gibi konuşma fırsatını verecektir.

İtalya’da kusursuz bir tıp eğitimi alabileceğiniz bir diğer üniversite ise, 1303 yılında kurulan Roma Sapienza Üniversitesi’dir. Başkent Roma’da bulunan, bilimin ve teknolojik ilerlemenin ana kaynaklarından biri olan Roma Sapienza Üniversitesi; 115.000 kişilik öğrenci sayısıyla Avrupa’nın en çok öğrenci barındıran üniversitesi unvanına sahiptir. Diğer İtalyan üniversitelerine kıyasla daha düşük harç ücretleri sunduğundan dolayı öğrencilere büyük bir ekonomik avantaj sunan kurum bu avantajı disiplinli ve kalifiye bir eğitim ile birleştirerek İtalya’da tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için son derece cazip bir noktadadır.

İtalya’da tıp eğitimi almak ve kaydınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, deneyimli eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız