DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Üniversite Ücretleri

“Üniversite” kelimesinin İtalyancadan geldiğine inanılırken, İtalya üniversite eğitiminde oldukça eski ve köklü bir geçmişe sahiptir. Yalnızca eğitimi ile değil, tarihi ve kültürü ile de oldukça eskiye dayanan köklere sahip İtalya, çeşitli ve zengin bir kimlik yelpazesine sahiptir. 

Avrupa Yükseköğretim Alanı yaratmayı amaçlayan Bologna Sürecinin kurucu 47 ülkesinden biri olan İtalya, üniversitelerini tüm Avrupa’da ve dünyada geçerli olacak bir eğitim sistemiyle oluşturmuştur. 

Milano’nun ev sahipliği yaptığı dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Bologna Üniversitesi ve Politecnico Di Milano dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi sıralamasına giren kalitesi ile dünya standartlarında olduğunu kanıtlamış üniversitelerdir. 

Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim alabileceğiniz İtalya üniversitelerinden bazıları belli bir alanda uzmanlaşmaya giderken çoğu üniversitenin eğitim alanı geniştir. Örneğin European School of Economics (ESE), finans, pazarlama, iletişim ve yönetim alanlarında uzmanlaşmış Avrupa ve Amerika’nın pek çok yerinde merkezi bulunan bir üniversitedir. Ücretleri ise 5000 € ile 16000 € civarında program ve bölümüne göre değişiklik göstermektedir.

Mühendislik, Mimari ve Endüstriyel Tasarım alanları ile ön plana çıkan Politecnico Di Milano ise, araştırma faaliyetlerinde pedagojiye odaklanarak büyük başarılar elde ederken akademi ve sektör arasında köprü kurmayı başarmış, öğrencileri iş dünyası ile tanıştırarak onları hazırlamaya çalışan bir okuldur. Ücretleri ise 3899 € civarındadır. 

İtalya’nın diğer köklü üniversitelerinin öğrenim ücretlerini öğrenmek ve okullar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul’daki ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman danışmanlarımızdan size en uygun okul ve bölümle ilgili danışmanlık alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız