DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Yaşam Koşulları Nasıldır?

Avrupa'nın ve hatta dünyanın en büyük tatil, kültür, sanat ve eğitim destinasyonlarından biri olan İtalya; Güney Avrupa'da ve büyük ölçüde İtalya Yarımadası üzerinde yer alan bir ülkedir. Para birimi Euro olan ülke; mimarisi, cennetten bir parça olan doğası, kültürü ve güzellikleriyle, çoğu kişinin eğitim almak istediği ülkelerin de başında gelmektedir. Burada bulunan pek çok üniversite, uluslararası geçerliliğe sahip olup dünyanın en iyi eğitimlerinden birini vermektedir. Hem dil eğitimi hem de üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkenin avantajları, bünyesinde bulunan prestijli kurumlarda eğitim alan öğrencilere geniş imkanlar vadetmektedir.

İtalya'da Eğitim 
İtalya’da üniversite eğitimi büyük ölçüde köklü bir geçmişe sahiptir. Hatta “üniversite” sözcüğünün İtalyanca dilinde doğduğu söylenir. Başkent Milano, ev sahipliği yaptığı 8 üniversite ile en geniş öğrenci topluluğunu bünyesinde barındırır. İtalya’da yaklaşık 32.000 yabancı öğrenci eğitim almakta, İngilizce müfredatlı yeni programların açılmasıyla birlikte bu sayı giderek artmaktadır. İtalya, aynı zamanda Avrupa’da yükseköğretim reformunu başlatan ilk ülkelerden biridir ve Bologna Süreci İtalya’da başlatılmıştır. İtalya'da 65 tane devlet okulu ve bir çok özel okul bulunmaktadır. Ayrıca dil eğitimi konusunda oldukça prestijli kurumlara ev sahipliği yapan İtalya'da dil eğitimi alabileceğiniz bir çok dil okulu yer almaktadır.

İtalya'da Yaşam Koşulları Ve Öğrenci Hayatı
İtalya'da ulaşım, konaklama ve sosyal etkinlikler öğrenciler için oldukça idealdir diyebiliriz. İtalya’da ulaşım çoğunlukla otobüs, tramvay, taksi ve bisikletle sağlanmaktadır. Ülkenin turistik yerlerini dolaşan, 05:30 ile gece yarısı arasında çalışan bir tramvay hattı bulunmaktadır. Taksiler ise taksi duraklarında çalışırlar, yolda taksi durdurma uygulaması ülkemizde olduğu gibi yaygın bir uygulama değildir. Diğer taraftan, İtalya bisiklet ve yürüyerek ulaşım için çok uygun bir yerdir. Mesafeler çok uzak olmadığı için pek çok yere bisikletle veya yürüyerek ulaşabilirsiniz. İtalya'da tek yön biletlerinin fiyatları yaklaşık 1.5 Euro'dan başlamaktadır. Ülkemizdeki gibi aylık paso uygulamasının geçerli olduğu İtalya'da aylık paso ücreti ise 35 Euro'dur. İtalya'da ulaşım maliyetleri günlük 2 Euro ve 5 Euro arasında değişmektedir diyebiliriz.

İtalyan dil okulları ve üniversiteleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için online iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız