DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'da Yüksek Lisans Yapmak için 5 Neden

Dünyanın en eski, en köklü ve en kaliteli okullarına ev sahipliği yapan İtalya’da yüksek lisans eğitimi almanın hayalini mi kuruyorsunuz? Yalnız değilsiniz. Her yıl yaklaşık 32 bin öğrencinin eğitim aldığı İtalya’da, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde bulunan pek çok eğitim kurumu faaliyet göstermektedir. 

Tarihi binalarda eğitim almanın yanı sıra son teknolojik ekipmanlar ve araştırma laboratuvarlarına sahip İtalya okulları genellikle belirli alanlarda uzmanlaşmış, ön plana çıkmış okullar iken dünyanın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi çok geniş alan yelpazesine sahip bir okuldur. İşletme alanında ön plana çıkan Milano Politeknik Üniversitesi, modanın başkenti olan Milano ve çevresinde moda tasarımı, marka yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşmış olan Accademia del Lusso, Istituto Marangoni, Istituto Secoli ve Accademia Italiana üniversiteleri bu duruma bir örnektir. 

Avrupa Standartlarında, yüksek eğitim kalitesine sahip İtalya üniversitelerinden yüksek lisans eğitimi almak size sektörünüzde avantaj sağlamanın yanı sıra hem Türkiye’de hem de Avrupa’da iş ararken prestij katacaktır. 

Peki bu kaliteli okullarda yüksek lisans eğitimi almak için sağlamanız gereken şartlar nelerdir? 

Öncelikle kayıt başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Eğer varsa İtalyan öğrenci vizeniz, pasaportunuzun elektronik fotokopisi, İtalya’dan veya konsolosluktan temin edebileceğiniz; sosyal güvenlik numarası ve vergi numarasının, İtalyan oturum izni başvuru makbuzlarının elektronik fotokopisi ve İtalya’dan alabileceğiniz oturum kartı hazırlamanız gereken evraklardır. Bunlar haricinde Lise Diploması aslı ve tasdikli sureti, lise transkriptiniz, lisans diplomanız ve lisans transkriptiniz, TOEFL sonucunuz, tercihen profesörlerden alınan iki adet referans mektubu ve bu dokümanların yeminli tercümanlarca çevrilmiş halleri gerekmektedir. 

Bunlar temel olarak gerekli olan belgeler olup okuldan okula ve bölümden bölüme değişiklik gösteren ekstra evraklar, belgeler istenebilmektedir. Örneğin, İşletme bölümü için GMAT, mühendislik bölümleri için ise GRE adı verilen branş sınavlarına girmeniz istenebilir. 

Yurtdışında yüksek lisans yapabileceğiniz üniversiteler ve şartları hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarımızdan sizin için en uygun ülke, okul ve bölüm bulma konusunda yardım isteyebilir kariyerinizde büyük bir adım atarken profesyonel destek alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız