DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
İtalya'nın En Eski Teknik Üniversitesi: Torino Politeknik Üniversitesi

Kuzey İtalya'da yer alan Torino Politeknik Üniversitesi, İtalya'nın en eski teknik üniversitesidir. Orijinal adı Regio Politecnico di Torino olan Torino Politeknik Üniversitesi 1906 yılında enstitü olarak kurulmuştur ancak kurumun tarihi daha eskiye dayanmaktadır. 1859 yılında “Technical School for Engineers”a verilen Valentino Kalesi, günümüzde Torino Politeknik Üniversitesi’ne aittir. 1997 yılında UNESCO’nun dünya mirasları arasına giren Valentino Kalesi 1564 yılında Savoy Dükü Emanuele Filiberto tarafından satın alınmıştır.

Üniversite aynı zamanda bir çok başarılı üniversite sıralamasında yer alarak kendini göstermiştir. ARWU Sıralaması 2013 verilerine göre Torino Politeknik Üniversitesi, İtalya'da 1. ve Avrupa'da mühendislik alanında 4. sırada yer almaktadır. 2018 yılında gerçekleştirilen, QS Dünya Üniversite Sıralamaları listesinde ise mühendislik üniversiteleri sıralamasına göre dünyada 33. sırada bulunmaktadır. Ayrıca Fiat Group ile işbirliği içinde tasarlanan Otomotiv Mühendisliği programı, son on yıldır sürekli olarak Avrupa'nın en iyi ilk üç programı arasında yer almaktadır. 

Üniversite Ve Bölümleri
Avrupa’nın en ünlü politeknik okullarını takip eden Regio Politecnico di Torino, 20. yy.’ın başlarında kapasitesini artırarak ufkunu genişletmiştir. Avrupa’nın bilim dünyası, yerel ve ulusal sektörleri ile bağlantı kurmaya başlayan üniversite, İtalya ve dünyanın her yerinden gelen öğrencilere, Kimya bölümünden Mimarlık bölümüne kadar her alanda kendilerine profesyonel bir gelecek kurmaları için yaşayan ve yaratıcı bir atmosfer sunmaktadır. Toplamda 33.500 öğrencisi bulunan okul, bir çok eğitim programını öğrencilerine sunmaktadır. Mimarlık ve Tasarım, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Enerji, Çevre Mühendisliği, Yönetim ve Üretim Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Matematik gibi bölümlerin bulunduğu Regio Politecnico di Torino Üniversitesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora programları da mevcuttur.

Üniversitenin Alessandria, Biella, Mondovi, Verrés adında dört adet kampüsü Torino (Turin) şehrine yayılmıştır. Corso Duca degli Abruzzi’deki büyük kompleks 1958’de açılmıştır; sınıfların, laboratuvarların, araştırma ve eğitim merkezlerinin bulunduğu bu kampüs şehrin içinde yer almaktadır. 2009 yılında 150. akademik yılını kutlayan Politecnico di Torino’nun her kampüsünde geçmiş ve gelecek, eski ve modern bir arada ve entegre bir şekilde yer almaktadır.

Torino Politeknik Üniversitesi  hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız