DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya’nın En İyi Dil Okulları

Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan, dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan İtalya, dil eğitimi açısından da çok iyi bir noktadadır. İtalya’da faaliyet gösteren dil okullarında İtalyancanın yanı sıra diğer dillerde de eğitim alabilir; özel sınıflarda, yenilikçi eğitim modelleriyle, farklı alanlara, amaçlara ve ihtiyaçlara göre tasarlanmış eğitim programlarından faydalanabilirsiniz. Üstelik İtalya’da dil eğitimi alırken dünyanın en güzel ve en kozmopolit ülkelerinden birinde tarih ve lezzet dolu bir yolculuğa çıkabilir, farklı ülkelerden ve kültürlerden arkadaş edinerek dil becerilerinizi geliştirirken yepyeni dostluklara yelken açabilirsiniz! 

Bu yazımızda İtalya’da eğitim alabileceğiniz en iyi dil okullarınız sizler için derledik.

Centro Fiorenza Dil Okulu

1982 yılında kurulan CENTRO FIORENZA, tarihi kent merkezinde, on yedinci yüzyılda inşa edilen prestijli bir sarayda yer almaktadır. Arno Nehri'ne bakan pencerelerden Floransa'nın ve ünlü Ponte Vecchio'nun keyifli manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Sınıflar ferah, aydınlık, konforlu ekipmanlarla döşenmiş ve klimalıdır. Tüm tesislerde WI-FI bağlantısı sunulmaktadır.

Hepsi üniversite mezunu olan genç, arkadaş canlısı ve yüksek motivasyon sahibi öğretmenler, en güncel öğretim teknikleriyle İtalyancayı yabancı dil olarak öğretmek üzere eğitilmişlerdir.

Okul, orta büyüklüktedir. En yoğun aylarda 120 ila 130 öğrenciyi ağırlamaktadır, sınıf mevcudunun 12 öğrenciyle sınırlı olması ise öğretmenlerin her öğrenciyle birebir ilgilenmesine olanak tanıyarak yeni başlayan öğrencilerin dahi günlük yaşamda içinde bulunabilecekleri durumlarla yüzleşmek için gerekli dil kavrayışını çabucak edinmelerini sağlar.

Okulun sevilen özelliklerinden biri, öğrenciler, öğretmenler ve yönetim kadrosu için düzenlenen “hoş geldin partisi” ile ilk günden itibaren kendini hissettiren samimi atmosferidir. CENTRO FIORENZA'daki öğrenciler “yabancı turistler” gibi değil, canlı bir uluslararası ailenin parçası gibi hissederler.

Scuola Leonardo da Vinci

1977’den beri faaliyet gösteren Scuola Leonardo da Vinci’nin Roma, Siena ve Milano’da şubeleri bulunmaktadır. Ayırt edici özelliklerinden biri, dil eğitimini kültürle harmanlayan bir konseptte sunmasıdır. Bu doğrultuda, SLV programlarında İtalyanca eğitimi, teorik dersler (İtalyan mutfağı, İtalyan sineması, sanat tarihi) ve pratik dersler (mücevher tasarımı, dericilik, çömlek yapımı, örgü vb.) ile desteklenir. 

Yıllar boyunca ABD ve Güney Amerika’da pek çok işbirliği anlaşmasına imza atarak uluslararası bağlantılarını sürekli güçlendiren bir grafik çizmiştir. Aynı zamanda, ABD, Kuzey Avrupa, Doğu Avrupa ve Uzak Doğu’da pek çok çalıştaya katılmış, 1984’te Accademia Italiana di Lingua (AIL) adlı geniş kapsamlı İtalyanca akademisinin kuruluşuna katkıda bulunmuştur. 

DILIT International

1974 yılında kurulan ve İtalyan Eğitim Bakanlığı’ndan akreditasyon alan DILIT (Divulgazione Lingua Italiana), İtalya'da bir yabancı dil olarak İtalyanca öğreten ilk dil okullarından biri olup bugün İtalya’daki en prestijli yabancı dil okulları arasında gösterilmektedir.

DILIT, 50’den fazla ülkede 150’ye yakın kursun dahil olduğu bir ağa sahip olan International House üyesidir. Aynı zamanda, bir başka saygın kurum olan Uluslararası Dil Merkezi’ne de mensuptur.

DILIT’in sunduğu eğitim ve hizmetlerin kalitesi, EAQUALS (Avrupa Dil Eğitimi Kalite Denetleme Konseyi) üyeliğiyle garanti altına alınmıştır.

DILIT konum olarak, Roma'nın merkezinde, merkez tren istasyonundan (Stazione Terminali) kısa bir yürüyüş mesafesinde olup şehrin her yerine ulaşım için elverişli bir noktadadır.

Okulun amacı, çok kültürlü bir ortamda, her öğrencinin her gün hoş karşılandığı bir atmosfer sunmaktır. Öğrencilerin tercihine göre grup veya bireysel olarak haftada 10, 15, 20, 25 saatlik yoğun ders programları bulunur.

İtalya’nın en iyi dil okulları hakkında daha fazla bilgi almak için uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Draft Eğitim’i tercih edin, dünyaya yabancı kalmayın!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız