DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'nın En İyi Dil Okulları

Avrupa’nın ve Dünya’nın en önemli kültür merkezlerinden biri olarak kabul edilen İtalya eşsiz doğal güzellikleriyle dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında yer alıyor. Turistik açıdan yüksek rağbet gören ülke bunun yanı sıra yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin de en çok tercih ettiği ülkeler arasındadır. Kökeni Latinceye dayanan ve günümüzde Latinceye en yakın dil olarak kabul edilen İtalyanca oldukça eski bir geçmişe sahiptir ve kendi içinde birçok lehçe barındırır. 

Modern İtalyancaya kaynaklık eden lehçe, Toskana lehçesidir. Toskana aynı zamanda Rönesans’ın başkenti sayılan Floransa’yı sınırları içinde barındıran bölgedir. Bu yazımızda sizler için İtalya’nın en iyi dil okullarını derledik.

Centro Fiorenza Dil Okulu:

1982 yılında kurulan okul Floransa’da yer alıyor. Tarihi kent merkezinde bir 17. Yüzyıl sarayında eğitim vermektedir. Orta büyüklükte bir okul olan Centro Fiorenza, 10 kişilik sınıflarıyla öğrencilerle birebir ilgilenilen ve dil eğitimine sıfırdan başlayanların bile günlük dil kullanımında ustalaşmalarını hedefleyen bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır. Okulun eğitim kadrosu yabancı öğrencilere İtalyanca öğretmek üzere uzmanlaşmış genç ve dinamik öğretmenlerden oluşur. En yoğun olduğu dönemlerde 120 ila 130 öğrenci ağırlamaktadır. Okulun eğitim kalitesi yanında temel prensiplerinden biri öğrencilerine okul ortamından ziyade çok uluslu bir ailenin içinde olduğunu hissettirmektir. Bu doğrultuda düzenlenen hoş geldin partileri öğrencilerin ve öğretmenlerin kaynaşmasına, okula ve şehre uyum sağlamalarına imkân sunar. Öğrenci ve öğretmenler arasında gelişen bu samimi iletişim sayesinde öğrenme ve pratik yapma süreci daha verimli olmaktadır. Okulun sosyal ortamı kadar fiziki şartları da oldukça iyi ve konforludur. Sınıflar aydınlık ve klimalı olup tüm kampüste Wi-Fi erişimi sağlanmaktadır.

Scuola Leonardo Da Vinci

Okul ilk olarak 1977 yılında Floransa’da eğitim vermeye başlamıştır. Bugün Floransa, Roma, Milano ve Siena’da şubeleri olan SLC İtalya’nın en iyi dil okulları arasındadır. Dil eğitiminin dışında kültür ve sanat alanlarında da eğitim vermektedir. İtalyanca yanı sıra Şarap, İtalyan Mutfağı, sanat, moda, tasarım ve müzik gibi alanlarda da eğitim imkânı sunulmaktadır. Eğitim anlayışını dil ve kültür ilişkisi üzerinden kuran Leonardo Da Vinci Dil Okulu, 12 kişilik sınıflarıyla eğitim sürecinde öğrenciyle birebir ilişki kurmayı amaç edinmiştir. Okulun özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Amerika’daki pek çok kurumla uluslararası anlaşması vardır. 

DILIT International

1974 yılında kurulan ve İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurum, İtalyancayı yabancı bir dil olarak öğreten ilk dil okullarından biridir. DILIT (Divulgazione Lingua Italiana) 50’den fazla ülkede 150 civarında dil okulunun üye olduğu bir kuruluş olan International House’un bir üyesidir. Bunun yanı sıra Uluslararası Dil Merkezleri Birliği’ne de mensup olan kuruluş, Avrupa Dil Eğitimi Kalite Denetleme Konseyi üyeliği sayesinde eğitim kalitesini garanti altına almıştır. Roma şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

İtalya’nın en iyi dil okullarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz İstanbul, Ankara ve İzmir ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Draft Eğitim’i tercih edin, dünyaya “yabancı” kalmayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız