DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'nın En İyi Üniversiteleri: Politecnico di Milano

Tarihi boyunca pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapmış, Rönesans’ın doğuşuyla bilimin ve sanatın merkezi haline gelmiş, pek çok önemli sanatçının ve kâşifin doğduğu toprakların kültürel ve sanatsal çeşitliliğiyle büyülenebileceğiniz ve ilhamla dolabileceğiniz bir üniversite yaşamı ister miydiniz? Cevabınız evet ise İtalya’nın en büyük teknik üniversitesi Politecnico di Milano tam size göre! 

Dünyaca ünlü önemli üniversitelerin bulunduğu İtalya hem akademik anlamda kendini geliştirmek hem de ülkenin sosyal, kültürel ve ekonomik imkânlarından faydalanmak isteyenler için en iyi seçeneklerden biridir. Uluslararası Para Fonu’nun 2008 verilerine göre dünyanın en büyük yedinci, Avrupa’nın ise en büyük dördüncü ekonomisine sahip olan İtalya, her geçen yıl ekonomisini daha da güçlendirmektedir. Roma İmparatorluğu gibi dünya tarihinin en önemli uygarlıklarından birine ev sahipliği yapmış ve tarihi boyunca pek çok farklı kültürün yaşam alanı olmuş bu topraklar eşsiz bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir. Resimden sinemaya, yazından bilime, müzikten modaya sayısız alanda yalnızca kendi ülkesinin insanlarına değil dünyaya da yön verecek nitelikte şahsiyetler İtalya’da yetişmiştir. Kısaca, böylesi önemli kökleri olan bir ülkede üniversite okuma şansını yakalamak mükemmel bir deneyim olacaktır. 

İtalya’nın en önemli üniversitelerinden biri konumundaki Politecnico di Milano ülkenin en büyük teknik üniversitesi olduğu gibi dünya üniversiteleri kalite sıralamasında da en iyi ilk 1000 eğitim kurumu arasında yer almaktadır. QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2018 verilerine göre ise dünyanın en iyi 17. teknik üniversitesi konumundadır. Pek çoğu İngilizce müfredatlı ders içeriklerine sahip olan bu bilim ve teknoloji üniversitesinde yaklaşık 42.000 öğrenci bulunmaktadır. 1863 yılında kurulmuş olan üniversite, Milano’nun en eski üniversitesidir. Politecnico di Milano’da lisans, yüksek lisans ve yüksek öğrenim seviyelerinde mühendislik, mimarlık ve tasarım alanlarında eğitim verilmektedir. Üniversitenin dünyanın en köklü eğitim kurum ve kuruluşlarıyla partnerlikleri bulunmaktadır. Bu anlamda üniversite mensubu bir öğrenci hem eğitimi süresince değişim programlarıyla başka ülkelerin kaliteli üniversitelerinde yer alabilir hem de mezuniyetinden sonra pek çok önemli yerde çalışma imkânı yakalayabilir. 

Üniversite bünyesinde yer alan bölümler ise şunlardır: Mimarlık ve Kent Çalışmaları, Mimarlık, Yapılı Çevre ve Yapı Mühendisliği, Kimya, Malzeme ve Kimya Mühendisliği, Tasarım, Elektronik, Bilgi ve Biyomühendislik, Enerji, Fizik, İnşaat ve Çevre Mühendisliği, İşletme, Ekonomi ve Endüstri Mühendisliği, Matematik, Mekanik, Uzak Bilimi ve Teknoloji. İnovasyona, deneysel araştırmalara, eğitim projelerine verdiği önemle dünya genelinde teknolojik ve bilimsel çalışmalara katkı sağlayan bu prestijli üniversitenin bir öğrencisi olabilmek bir ayrıcalık olacaktır. 

Politecnico di Milano’yu yakından tanımak ve İtalya’da üniversite yaşamı hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilir, Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız