DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
İtalya'nın En Kaliteli Moda-Tasarım Okulları: Istituto Marangoni

Istituto Marangoni Üniversitesi; özel bir İtalyan Moda ve Tasarım okuludur. Merkezi İtalya'nın kuzeyindeki Lombardiya'da yer almaktadır ve Floransa, Londra, Paris, Şanghay, Shenzhen,  Mumbai ve Miami'de şubeleri bulunmaktadır. Istituto Marangoni, 1935’te Milano’da “Istituto Artistico dell’Abbigliamento Marangoni” adıyla kurulmuş olup 2015’te 80. yılını kutlamıştır. 80 yılı aşkın tarihinde Moda ve Tasarım dünyasının üst düzey profesyonellerinin yetiştiği bir okul olmuştur.

İtalya'nın seçkin Moda ve Tasarım okulu olan Istituto Marangoni Üniversitesi, 1935 yılında kurulduktan sonra 1942'de profesyonel bir sanat okulu olarak eğitim ve öğretim hayatına devam etmeye başladı. Kurum ilk yıllarda desen tasarımcılarına eğitim vermiştir. Okul, 1970'ler sonrasında ise moda tasarımı, ürün geliştirme ve pazarlamaya yöneldi. Haziran 2016'dan bu yana ise  müzik, dans ve sanat dallarında dereceye girmeye yetkili kurumlar arasında yer almıştır. Istituto Marangoni Üniversitesi'nden alınan diploma ve sertifikalar pek çok kurum ve kuruluş tarafından onaylanmıştır. Okulun diploma ve sertifika programları Birleşik Krallık'ta BA ve MA programları, Paris şubesinde yüksek lisans derecesi veren Manchester Metropolitan Üniversitesi tarafından onaylanmıştır. 

Bir Moda-Tasarım Okulundan Çok Daha Fazlası: Istituto Marangoni 
5 kıtadan dört nesil öğrenci yetiştiren IM, bugüne kadar moda ve lüks endüstrisine 45.000’den fazla profesyonel kazandırmıştır. Istituto Marangoni’de eğitim alan tanınmış profesyoneller arasında Domenico Dolce, Franco Moschino, Alessandro Sartori, Maurizio Pecoraro, Paula Cademartori, Andrea Pompilio ve Lucio Vanotti gibi isimler yer almaktadır. Bugün Milano (Moda ve Tasarım Okulu), Floransa (Moda ve Sanat Okulu), Paris, Londra, Şangay, Shenzen, Mumbai ve Miami gibi moda, tasarım ve lüks başkentlerinde bulunan okullarında yılda 4.000 öğrenci eğitim almakta olup bu öğrenciler 107 farklı ülkedendir. 

Eğitim dili İtalyanca ve İngilizce olan kurumda bir çok eğitim programı ve bölüm bulunmaktadır. Öğrenciler Milano kampüsünde Moda Tasarımı ve Aksesuar, Moda İşletme ve Satın Alma, Moda Stilistliği ve Görsel Mağazacılık, Moda Tasarım ve Kadın Giyim, Moda Tasarım Erkek Giyim vb. bölümlerde eğitim almaktadır. Üniversite bünyesinde diploma ve sertifika programları bölümünde ise İç Mimarlık bölümü yer almaktadır. 

İtalya'nın gözde Moda-Tasarım fakülteleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.     

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız