DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'nın En Kaliteli Okulları: Accademia Italiana

Özellikle Moda Tasarım fakülteleri ile ün yapmış olan İtalya, yurt dışında üniversite okumak isteyen bir çok öğrenciye saygın ve kaliteli bir eğitim hayatı sunmaktadır. Ülkede bir çok kaliteli okul mevcuttur. Bunlardan bir tanesi hiç şüphesiz ki Accademia Italiana'dır. Accademia Italiana; Moda Tasarımı, Grafik Tasarım, Ürün Tasarımı, Mücevher Tasarımı, Fotoğraf ve Yeni Medya programları ile İtalya'da yer alan uluslararası bir güzel sanatlar üniversitesidir. 1984 yılında kurulan ve Floransa ve Roma’da iki kampüsü bulunan Accademia Italiana, öğrencilerin yaratıcı potansiyellerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmaktadır. Accademia Italiana, Toskana'da İtalya Eğitim Bakanlığı'nın (MIUR) lisans diplomasına eşdeğer derecelerde (D.M. n.76 del 4/02/2013 ve sonrası) diploma vermeye yetkili tek özel moda ve tasarım akademisidir. Tasarım ve uygulamalı sanatlar alanında en önemli Avrupa Enstitülerinden biridir. Seçilen programa göre sunulan programlar üniversite ve lise sonrası düzeydedir.

Bir Üniversiteden Çok Daha Fazlası
Accademia Italiana'da kuruluşundan bugüne kadar binlerce öğrenci eğitim almış olup, öğrenciler Enstitü ile temas eden yüzlerce profesyonelle birlikte canlı ve sürekli bir bilgi akışı oluşturmuştur. AI’deki sınıflar ve laboratuvarlar, öğrencilerin gerçek dünyaya temas etmelerini sağlamak, uygulamalı ve pratik bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır. Kurumun iş dünyasıyla olan bağları, öğrencilerin bilgilerini somut bir şekilde teyit etmelerini sağlamaktadır. Accademia Italiana kendi alanında en prestijli uluslararası kuruluşlardan biri olarak kabul edilir. Pek çok ünlü tasarımcı ve ünlü isim, Accademia Italiana'ya duydukları saygıyı dile getirmişlerdir. Enstitü, ayrıca, üç yıllık uluslararası eğitim tamamlandıktan sonra Avrupa Lisans Diploması vermeye yetkili bir kurum olarak Avrupa Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiştir.

Uzmanlar İle Kaliteli Defileler
Floransa ve Roma'daki kampüslerinde tasarım alanında bir çok eğitim programı bulunmaktadır. Hem Floransa hem de Roma kampüslerinde Moda Tasarımı bölümleri vardır. Fakülte, enstitülerdeki eğitime ek olarak kendi eğitim alanlarında serbest çalışan üst düzey profesyonellerden oluşan bir ekiplerden oluşmaktadır. Üniversite kampüslerinin içinde, araştırma ve yaratıcılığı pratik uygulama ile birleştiren atölyeler yer almaktadır. Bununla birlikte özellikle Moda Tasarımı departmanı, kurumun diğer bölümleri ile birlikte gerçekleştirdikleri yıl sonu etkinliklerinde, özellikle de tasarım alanlarında çeşitli liderleri cezbeden halka açık bir defilesi sunmaktadır.

Yurt dışında üniversite okumak ve partner okullarımız hakkında detaylı bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız