DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'nın En Kaliteli Üniversiteleri İle Geleceğinizi Garantileyin

Avrupa'nın en kendine has ülkelerinden biri olan İtalya, köklü üniversiteleri ile ün salmıştır. İtalya'da eğitim almanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilk, ülkenin bir Schengen ülkesi olmasıdır. Yani siz İtalya eğitim vizeniz ile tam 26 ülkeyi serbest bir şekilde dolaşabilirsiniz. İkinci olarak yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz ve bu sayede rakiplerinizden bir kaç adım öteye geçmeniz mümkündür. Peki en kaliteli İtalyan üniversiteleri hangileridir?

Bari Üniversitesi
Bari Aldo Moro Üniversitesi ya da kısaca Bari Üniversitesi; Güney İtalya'daki Puglia bölgesinin Bari kentinde bulunan bir yüksek öğretim kurumudur. Üniversite, modern şehir merkezinin kalbindeki Piazza Umberto I'deki tarihi binada yer almaktadır. 1925'te kurulan Bari “Aldo Moro” Üniversitesi, İtalya’nın 58 devlet üniversitesndeni biri olup günümüzde Bari, Brindisi ve Taranto kampüslerinde 60.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversitenin adı, en ünlü öğrencilerinden biri olan Aldo Moro’dan gelmektedir. Ünlü devlet adamı Aldo Moro, Bari Üniversitesi’nde birkaç yıl Ceza Hukuku dersleri vermiştir.

Bari Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim programları bulunmaktadır. Üniversitenin bölümleri arasında ise Acil ve Organ Nakli, Disiplinlerarası Tıp Bilimi, Biyomedikal Bilimler ve İnsan Onkolojisi, Temel Tıp Bilimleri gibi bölümler bulunmaktadır. Öğretim faaliyetlerinin yanı sıra üniversitede, doktora seviyesinde bilimsel araştırmalara büyük önem verilmektedir. Bari Üniversitesi’nin araştırma merkezleri son derece interaktif merkezler olup farklı departmanlar, üniversiteler ve diğer araştırma merkezleriyle sıkı bağlar içinde faaliyet göstermektedir. Üniversite bünyesinde Departmanlar Arası Bilimsel Müzecilik Servisi, Zooloji Müzesi, Yer Bilimleri Müzesi, Botanik Bahçeleri, Akdeniz Bilim Üssü gibi müzeler de bulunmaktadır. Bu müzeler, bilimsel faaliyetlerin geliştirilmesinde büyük önem taşımaktadır.

Bologna Üniversitesi
1088 yılında kurulan ve dünyanın en eski üniversitesi olarak kabul gören Bologna Üniversitesi; İtalya'nın Bologna şehrinde yer alan bir devlet üniversitesidir. Avrupa kültürünün kilometre taşları ve referans noktalarından biri olan Bologna Üniversitesi, bu köklü geleneğinin doğal bir sonucu olarak, İtalya’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. 2020 QS Dünya Üniversite Sıralaması Listesi'nde dünyanın en kaliteli 177. üniversitesi olarak seçilen kurum, dünyanın pek çok yerinden gelen öğrencilerine kaliteli ve prestijli bir eğitim imkanı sunmaktadır.

85.000 kişiye ulaşan öğrenci sayısı, Bologna Üniversitesi'ni İtalya’nın en popüler eğitim kurumu haline getirmektedir. Kurum Bologna, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini olmak üzere 5 kampüse sahip olup, eğitim ve ders dışı faaliyetlerin gerçekleştirildiği alanların toplamı 1 milyon 162 bin 500 metrekareden fazladır.

İtalya üniversiteleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız