DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
İtalya'nın En Önemli 3 Üniversitesi

Çeşitli sosyal yaşamı, antik zamanlardan bize miras kalan birikimleriyle ve büyüleyici şehirleriyle oldukça ilgi çekici bir ülke İtalya. Eğitim düzeyinde de üniversiteleri Avrupa’da yüksek standartları zorluyor. Özellikle mimarlık, tasarım gibi yaratıcı zeka gerektiren bölümleri çok başarılı olarak görülüyor. Ülkenin üniversite geleneği de Avrupa’da en eskiye dayanıyor, 1088 yılında kurulan Bologna Üniversitesi, halen günümüz eğitim kurumlarının standartlarını belirleyici etkiye sahip. Schengen Bölgesi’ne dahil olan İtalya’da okuduğunuz süre boyunca çalışmanız da mümkün. 

Tüm bu olumlu özelliklerin yanı sıra İtalya sosyalleşmeyi, eğlenmeyi sevenler için harika bir ülke. Şehirlerinde gezilecek bir sürü müze, anıt, bina, galeri vs. var. Kırsal alanları, temiz bir nefes almak isteyenleri ve güzel manzaralardan keyif alanları çekiyor. Ülkenin kozmopolit üniversiteleri enerjisi yüksek ve yaratıcı pek çok öğrenciyi bir araya getiriyor. 

Şimdi birlikte bu ülkenin her biri kendine özgü avantajlarıyla öne çıkan en önemli üniversitelerine bakalım. 

Politecnico di Milano

Çok geniş bir öğretim yelpazesi sunan bu okulun temel amacı kalifiye mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılar yetiştirmektir. Bir bilim ve teknoloji üniversitesi olan kurumun deneysel araştırma ve teknoloji transferi yoluyla iş ve üretim dünyası ile verimli bir ilişkisi var. Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan üniversitede gerçekleştirilen araştırma faaliyetleri endüstri dünyasında yapılan işbirlikleri ve ittifaklarla el ele ilerlemektedir. 

Bologna Üniversitesi

Kuruluşu neredeyse 1000 yıl öncesine dayanan bu üniversite hakkında daha ne söylenebilir ki? Avrupa’daki tüm yüksek öğretim kültürünü ve tekniğini belirleyen, bu rolüne o zamandan bugüne devam etmiş bulunan bu üniversite Avrupa kültürünün kilometre taşlarından biri olarak kabul ediliyor. Ziraat ve yiyecek bilimlerinden fizik, astronomi gibi alanlara kadar çok geniş bir yelpazede eğitim fırsatı sunuyor. Kurum Bologna, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini olarak, İtalya’nın Emilia-Bologna bölgesinde toplam 5 kampüse sahiptir. 

Roma Sapienza Üniversitesi

Bu okul Avrupa’da tek bünyede en geniş skalada eğitim fırsatı sunan en büyük üniversitedir denilebilir. Genel eğitim dili İtalyanca olmakla birlikte İngilizce eğitim programları da yer almaktadır. İlk adı “Studium Urbis” olan Roma Sapienza Üniversitesi, 1303’te Papa Boniface VIII tarafından kurulmuş olup İtalya’nın en eski üniversitelerinden biridir. İtalyanca’da “düşünce” anlamına gelen “Sapienza” adını 1660 yılında almıştır. 

İtalya’da eğitim ve diğer üniversiteler, bölümlerle ilgili bilgi almak için bize ulaşın. Online iletişim formumuzu doldurarak uzman eğitim danışmanlarımıza erişebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız