DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
İtalya'nın En Popüler Moda-Tasarım Okulları

Avrupa'nın en gözde ülkelerinden biri olan İtalya, turistik ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra eğitimi ile de ün salmıştır. Köklü okulları, eğitimde çığır açar kaliteli müfredatı, saygın ve akademik geçmişi parlak olan akademisyenleri ile İtalya, özellikle yurt dışında Moda ve Tasarım okumak isteyen öğrenciler için ideal bir ülkedir. Avrupa'da Moda-Tasarım okulları dendiği zaman akla ilk gelen ülkenin İtalya olmasın şaşırtıcı değildir zira ülke özellikle moda, tasarım, defile, sanat konularının beşiğidir. Eğer burada Moda-Tasarım okumaya karar verdiyseniz yazımız sizin için harika bir referans olacaktır.

Accademia del Lusso Moda Okulu
İtalya'nın önde gelen Moda ve Tasarım okullarından biri olan Accademia del Lusso Moda Okulu; sektördeki gerçek profesyoneller için önemli bir yer olan Milano'daki Via Montenapoleone üzerinde yer almaktadır. Accademia del Lusso; modadan pazarlamaya, marka yönetiminden moda tasarımına ve moda iletişimine kadar sektörde faaliyet gösteren en önemli profesyonelleri eğitirken iş dünyasıyla sürekli iletişimini devam ettirmektedir. Burada alacağınız eğitim sizi donanımlı bir mezun yapacaktır. Okulun eğitim tekniği, yenilikçiliği tasarımla birleştirmekle birlikte birbirini besleyen üç alanı temel almaktadır: Bilgi, uygulama ve yaşam.

Istituto Europeo di Design
Yurt dışında Moda ve Tasarım eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen kurumlardan biri olan Istituto Europeo di Design; 50 yıldan fazladır dizayn, moda ve görsel iletişim alanlarında eğitim vermekte ve araştırmalar yürütmektedir. Bugün IED birinci sınıf akademik diplomalar veren ve lisans, yüksek lisans gibi dereceler sunan,  sürekli büyüyen uluslararası bir ağ konumundadır. Bu ağın en önemli parçaları ise IED’nin Roma, Torino, Madrid, Barselona, Sao Paulo, Venedik, Floransa ve Cagliari’de bulunan okullarıdır. 

Istituto Marangoni
Yenilikçi ve modern eğitim anlayışı ile Istituto Marangoni; İtalya'nın kaliteli Moda-Tasarım okullarından bir diğeridir. 5 kıtadan dört nesil öğrenci yetiştiren IM, bugüne kadar moda ve lüks endüstrisine 45.000’den fazla profesyonel kazandırmıştır. Istituto Marangoni’de eğitim alan tanınmış profesyoneller arasında Domenico Dolce, Franco Moschino, Alessandro Sartori, Maurizio Pecoraro, Paula Cademartori, Andrea Pompilio ve Lucio Vanotti gibi isimler yer almaktadır.

Sürekli hayalini kurduğunuz yurt dışı eğitimini kaliteli ve saygın bir şekilde almak ve kayıt yaptırmak için Draft Eğitim'in alanında uzman eğitim danışmanları ile görüşebilirsiniz. Ya da bize online iletişim formundan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız