DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya'nın Kalbi Roma'da Üniversite Yaşamı

İtalya’nın en güzel ve en turistik şehri olan Roma, uluslararası öğrenciler tarafından çokça rağbet gören bir şehir. Kaliteli ve köklü eğitim geleneğinin yanı sıra sunduğu kültürel ve sosyal imkanlarla da yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biridir. Roma, tarihi ve turistik açıdan dünyanın en zengin şehirlerinin başında geliyor. Yüzyıllar boyunca çok geniş bir alana hükmeden Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmış şehir, bir zamanlar bilinen dünyanın yönetildiği yerdi. Günümüzde de İtalya’ya başkentlik yapan şehrin her bir köşesi ayrı bir değer barındırıyor. Rönesans’ın doğduğu topraklar üzerinde yer alan Roma; sanatın, tarihin ve bilimin iç içe olduğu bir yapı barındırıyor.

Roma üniversiteleri kaliteli eğitimi, alanlarında uzman öğretim kadroları, öğrencilerine sunduğu imkanlar açısından dünyanın en prestijli okulları arasında yer alır. Sanattan mimariye, tarihten bilime pek çok alanda yüksek standartta eğitim alabileceğiniz okullar, İtalya’nın benzersiz mimarisiyle iç içe kampüsleriyle öğrenciler için harika bir deneyim sağlıyor. Roma, her turistik şehir gibi genel anlamda pahalı olsa da öğrenciler için ulaşım, konaklama ve yeme-içme gibi konularda uygun seçenekler mevcuttur. 

Birbirinden lezzetli yemekleriyle dünyanın en ünlü mutfakları arasında yer alan İtalya, yeme içme konusunda çok çeşitli imkanlara sahiptir. Dünyaca ünlü restoranlarının yanı sıra Roma’da özellikle öğrenciler için kaliteli ve daha uygun fiyatlı seçenekler sunan kafeler, restoranlar ve publar da bulunuyor. San Lorenzo ve Pigneta bölgeleri öğrenciler için ideal. Roma’da ayrıca uygun fiyata alışveriş yapabileceğiniz pazarlar da mevcuttur. Buralarda taze sebze ve meyveleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca her yerde rastlayabileceğiniz çeşmelerden ücretsiz su içebilirsiniz.

Büyük bir şehir olmasına rağmen Roma’da ulaşım oldukça kolay sayılır. Metro ve otobüslerle şehrin her yerine ulaşım mümkündür. Üç adet metro güzergahı ve çok sayıda otobüs hattı vardır. Ulaşım maliyeti öğrenciler için oldukça uygundur. Ayrıca bisiklet ve paylaşımlı araç seçenekleri de değerlendirilebilir. 

Konaklama açısından üniversite yurtlarını tercih edebileceğiniz gibi üniversitelere yakın çevrelerde nispeten ucuz fiyatlara ev kiralayabilmeniz de mümkündür. Şehir merkezinden uzaklaştıkça fiyatlar düşmektedir. İki kişilik paylaşımlı odalar da oldukça uygun bir seçenektir. 

Roma, üniversite hayatınız boyunca kültürel anlamda da sizi geliştirecek birçok imkana sahip. Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Çeşmesi gibi dünyaca ünlü tarihi yapıları, müzeleri ve eşsiz mimarisiyle adeta tarih sayfalarında dolaşıyormuş hissini yaratan bir şehir. Antik Roma, Rönesans ve Barok gibi birçok dönemden izler taşıyan Roma 50’den fazla müzeye sahip. Roma’da yer alan 12 bölge UNESCO Dünya Mirasları listesindedir. Tarihi ve kültürel değerinin yanı sıra Roma çok hareketli ve canlı bir şehirdir. Eğlence hayatının da oldukça dinamik olduğu şehir burada üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için harika bir deneyim olacaktır. 

Roma’da üniversite okuma ve Roma üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Yüz yüze bilgi almak isterseniz Ankara, İstanbul ve İzmir ofislerimizi arayarak randevu alabilirsiniz. Kariyerinizi bir an önce planlamak ve parlak bir geleceğe doğru ilk adımı atmak için Draft Eğitim’i tercih edin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız