DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya Üniversiteleri

Dünyaca ünlü ve köklü üniversitelere ev sahipliği yapan İtalya’da eğitim almak sizin de en büyük hayallerinizden biri olabilir. İtalya’nın eşsiz ve zengin kültürü ile iç içe geçen ve dünya sıralamasında da ilk 1000’de yer alan üniversiteleri ile İtalya, son yıllarda yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır.

Bugün yaklaşık 32.000 yabancı öğrencinin tercihini oluşturan İtalya üniversitelerinde lisans eğitim süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir. Lisansüstü eğitimize devam etmek istediğiniz koşulda da üniversiteler öğrencilerine öncü oldukları birçok alanda lisansüstü programlar sunmaktadır. Hem lisans hem lisansüstü bölümlerde İtalyancanın yanı sıra özellikle son yıllarda İngilizce eğitim verilen programlar da açılmaktadır. İtalyan üniversitelerinin birinden mezun olmanız halinde, diplomanız uluslararası geçerlilik taşıyacaktır.

Alanında uzmanlaşan üniversite anlayışına verdiği önem ile İtalya üniversiteleri özellikle teknik, ekonomi, tasarım ve sanatın çeşitli dallarında sundukları kaliteli eğitimle dikkatleri üzerine çeker.

İtalya’nın mühendislik, mimarlık ve endüstriyel tasarım eğitimi ile ön plana çıkan Politecnico Milano Üniversitesi, dünya üniversiteleri kalite sıralamasında ilk 1000 üniversite içinde yer alan bir bilim-teknoloji üniversitesidir. Birçoğu İngilizce müfredatlı ders içeriklerine sahip olan üniversite, bugün dünyanın önde gelen teknik üniversiteleri arasında yerini almıştır. Politecnico Milano Üniversitesi, kurmuş olduğu uluslararası bağlantılar ile de dünyanın en nitelikli akademik kurum ve kuruluşlarıyla ortak araştırmalar ve eğitim projeleri yürütmektedir. Dolayısıyla POLOMO mezunu bir öğrenci, sahip olduğu kaliteli eğitim donanımıyla mezuniyet sonrası iş ve üretim dünyasında kendine kolaylıkla yer bulabilecektir.

Moda, moda tasarımı, pazarlama ve marka yönetimi gibi pek çok alanda uzmanlaşmış bir diğer İtalyan üniversitesi ise Accademia del Lusso’dur. İtalya’nın Milano kentinde bulunan üniversite, tekniği tasarım ve yaratıcılık ile birleştirerek alanında eşsiz bir eğitimi öğrencilerine sunmaktadır. Eğitim verdiği alanlarda yetiştirdiği profesyoneller ile dünya genelinde büyümekte olan lüks pazarlarını yöneten sektörlerin dikkatini çeken üniversitelerden biri olma özelliğini taşır.

Bir ekonomi ve işletme okulu olması dolayısıyla ön plana çıkan İtalyan üniversitelerinden bir diğeri ise The European School of Economics’tir. Üniversite, lisans ve lisansüstü alanlarda uluslararası pazarlamadan finansa, işletmeden çeşitli alan yönetimi programlarına kadar öğrencilerine geniş tercih olanakları sunmaktadır. Uluslararası çapta lider yaklaşık 1500 şirket ile işbirliği bulunan üniversitenin mezunları, bu kuruluşlarda staj yapma fırsatını yakalamaktadır. Dolayısıyla, The European School of Economics mezunları, geleceğin yeni nesil lider ve girişimcilerinden biri olma imkanına sahiptirler. ESE’ye 60’dan fazla farklı ülkeden gelen öğrencilerin henüz mezun olmadan iş teklifleri almaya başlamaları, üniversiteyi ekonomi ve işletme alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tercih sebebi haline getirir. 

İtalya’nın Floransa ve Roma kentlerinde kurulu iki kampüsü ile şimdiye kadar binlerce mezun veren Accademia Italiana Üniversitesi, özellikle çeşitli tasarım, iç mimari ve dilbilim alanlarında tanınmış üniversiteler arasında yerini almıştır. İş dünyası ile kurmuş olduğu yoğun bağlantılardan dolayı, Accademia Italiana mezunları dünya çapında tanınan diplomaları ile kariyerlerine başlamaya hazırdırlar. 

Eğer siz de köklü İtalyan Üniversitelerinden birinde vakit kaybetmeden lisans ya da lisansüstü eğitiminize başlamak istiyorsanız alanında tecrübeli ve uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz. Dünyaca tanınmış üniversitelerde eğitim alma fırsatını kaçırmamak için vakit kaybetmeden bizi arayın!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız