DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya Üniversiteleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Kendine has mimarisi, harika sokakları, dillere destan katedralleri ile İtalya bugün pek çok kişinin görmek, yaşamak ve eğitim almak istediği yerlerin başında gelmektedir. Dünyanın en eski okullarından bazılarına ev sahipliği yapan İtalya, eğitimin köklü ve kaliteli olduğu bir ülke olması ile dünyanın pek çok ülkesinden öğrencinin lisans, yüksek lisans, doktora, dil okulu gibi çeşitli programlarda eğitim almak için İtalya’yı tercih etmesine sebep olmaktadır. Peki İtalya'nın en iyi okulları hangileridir? İtalya'da eğitim hayatı nasıldır? Tüm bunların cevabı için yazımızı dikkatlice okumanızda fayda var.

Eğitimde Dünya Markası: Bologna Üniversitesi

Öncelikle İtalya’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Bologna Üniversitesi’nden bahsetmek gerekir. Galleria Uffizi gibi müzeleri ziyaret edebileceğiniz ve dünyadaki en eski üniversitelerden birisi olan Bologna Üniversitesi modern ve geleneksel metodolojinin harmanlandığı yegane üniversitelerden biridir. Dolayısıyla yurt dışı eğitimi için oldukça ideal bir tercihtir.

Avrupa kültürünün kilometre taşları ve referans noktalarından biri olan Bologna Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak kabul edilmektedir. 1088 yılında kurulmuştur. Bu köklü geleneğinin doğal bir sonucu olarak, İtalya’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. Seksen beş bine ulaşan öğrenci sayısı, Bologna Üniversitesini İtalya’nın en popüler eğitim kurumu haline getirir. Bologna, Cesena, Forli, Ravenna ve Rimini olmak üzere 5 kampüse sahip olup eğitim ve ders dışı faaliyetlerin gerçekleştirildiği alanların toplamı 1 milyon 162 bin 500 metrekareden fazladır.

İtalya'da Eğitim Ücretleri

Verdiği eğitim ile tüm Avrupa ülkelerine örnek olan İtalya’da yüksek öğrenim çoğunlukla ücretlidir ancak Akdeniz’in incisi bu ülkedeki yüksek öğrenim masrafları diğer büyük Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha uygundur. İtalya’nın yüzlerce yıllık bir eğitim tarihçesine sahip devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri 2000 ile 4000 Euro arası bir fiyata sahiptir.  Türkiye’de özel üniversitelere eğitim için bir servet ödemektense, çok daha uygun fiyatlara eğitim kalitesi tüm dünyaca bilinen İtalyan üniversitelerinde yüksek öğrenim hayatınıza başlayabilirsiniz.

İtalya’da alınacak bir eğitim süresince aylık masraflarınız ise diğer Avrupa ülkelerinde alacağınız bir eğitime kıyasla oluşacak masraflarla aşağı yukarı aynıdır. Kiralar ile beraber İtalya’da yüksek öğrenim gören bir öğrencinin aylık 1500-2000 Euro’yu bulabilecek bir masrafı olmaktadır. Barınma ihtiyacınızı karşılamanız gereken vakit geldiğinde İtalya’daki birçok yüksek öğrenim kurumunun son derece cazip fiyatlı yurtlara sahip olduğunu unutmamalısınız. Bu yurtlar, giriş-çıkış saatleri ve ziyaretçiler konusunda Türkiye’deki karşılıklarına kıyasla çok daha büyük esneklikler sağlamaktadırlar.

İtalya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız