DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalya Üniversiteleri Moda Tasarım Bölümleri

İtalya, sahip olduğu kültürel mirası ve sanat alanında Rönesans’tan bu yana taşıdığı öncü niteliği korumaya bugün de devam etmektedir. Dünyaca ünlü isimleri ve markaları yaratan İtalya’nın köklü üniversiteleri, moda tasarımı eğitimi almak isteyenler için ilk adrestir. Moda Tasarım dendiğinde akla ilk gelen bu ülkenin seçkin moda tasarım bölümlerini sizler için derledik. 

İtalya üniversitelerinden birinde moda tasarımı okumak, dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığında sanat ve yaratıcılık dolu bir eğitim anlamına gelir. Moda ve lüks endüstrisine kazandırdığı profesyonellerle İtalya üniversiteleri bu alanda eşsiz olma özelliğini sürdürmektedir. 

İtalya’daki Accademia del Lusso, Istituto Marangoni, Istituto Secoli ve Accademia Italiana Üniversitelerinin moda tasarım bölümlerinden birinde eğitim almak için Türkiye’de uygulanan üniversite sınavında herhangi bir bölümün taban puanını almak yeterlidir. Bir diğer deyişle, üniversite sınavından almış olduğunuz puanla ülkemizdeki herhangi bir devlet veya vakıf üniversitesine kaydınızı yaptırmaya hak kazandıysanız, bu puan ile İtalya üniversitelerindeki moda tasarımı bölümlerinden dileğinize de kayıt yaptırmaya hak kazandınız demektir.

İtalya’nın tanınan moda tasarım bölümlerinin eğitim süreleri genel olarak 3 yıl olarak belirlenmiştir. İngilizce ve İtalyanca eğitim dili seçenekleri sunan moda tasarımı bölümlerinde bir yandan İngilizce eğitim alırken bir yandan da İtalyanca dil kurslarına katılarak yeni bir yabancı dil öğrenme imkânı bulabilirsiniz. 

Moda Tasarımı alanında, moda marka yönetiminden moda stil ve iletişimine, moda ürün tasarımından ayakkabı ve takı tasarım bölümlerine kadar pek çok bölümle öğrencilerine profesyonel eğitim sunan İtalyan üniversitelerinden biri Accademia del Lusso’dur. Milano kentinde bulunan üniversite, yetiştirdiği öğrenci kalitesiyle dünya çapında son yıllarda hızını arttıran lüks pazarlarının da dikkatini çekmektedir. Zengin bölüm çeşitliliğine önem veren üniversitenin eğitim dili İtalyanca ve İngilizcedir.

Moda Tasarımı alanında öne çıkan bir diğer üniversite ise 1935 yılında Milano’da kurulmuş olan Istituto Marangoni Üniversitesi’dir. Üniversite 80 yılı aşkın bir süredir Moda stilistliği ve Kreatif Direktörlük, Moda Tasarım (Erkek Giyim), Moda Tasarım, Moda Tasarım ve Aksesuar, Moda Stilistliği ve Görsel Mağazacılık, Moda İşletme gibi birçok bölümle bu alana 45.000’den fazla profesyonel moda tasarımcısı kazandırmıştır. Istituto Marangoni’de moda tasarımı eğitimi almış ünlü isimler arasında Domenico Dolce, Franco Moschino, Alessandro Sartori, Maurizio Pecoraro ve Lucio Vanotti bulunmaktadır. Üniversitenin, Milano, Floransa, Paris, Londra, Şangay, Shenzen, Mumbai ve Miami gibi lüks başkentlere yayılmış okullarında her yıl yaklaşık 4000 yeni öğrenci eğitime başlamaktadır. 

Moda tasarım dendiğinde akla gelen üniversitelerden bir diğeri ise İtalya’nın Porta Venezia bölgesinde bulunan Istituto Secoli Üniversitesidir. Üniversitenin önemli sanat sergilerine ev sahipliği yapan bu bölgede kurulmuş olması moda tasarımı eğitimini Istituto Secoli’de almak isteyen öğrenciler açısından bir avantajdır. Moda Tasarımından Modelcilik ve Terziliğe kadar geniş bir teknik ve uygulamalı eğitim anlayışına sahip üniversitede moda tasarımı öğrencileri moda endüstrisinin tüm süreçlerini yakından görme ve öğrenme fırsatı yakalayacaklardır.

İtalya’nın Floransa ve Roma kentlerinde kurulu iki kampüsü ile bugüne dek yetiştirdiği binlerce profesyonel ile Accademia Italiana Üniversitesi ise, özellikle Moda Tasarımı, Grafik Tasarım ve Görsel İletişim ile ön plana çıkmaktadır. İş dünyası ile kurmuş olduğu uluslararası ortaklıklar sayesinde Accademia Italiana mezunları moda sektöründe kendilerine kolaylıkla yer edinebilirler. İngilizce ve İtalyanca eğitim dili seçeneklerine sahip olan üniversitenin adı, sık sık pek çok ünlü moda ve tasarımcı tarafıdan anılmaktadır.

Moda Tasarımı alanında dünyanın en önde gelen üniversitelerinden birinde eğitim almak isterseniz alanında tecrübeli ve uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Hızla yükselen bu alanın en iyi üniversitelerinde eğitim alma fırsatını yakalamak için vakit kaybetmeden iletişime geçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız