DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
İtalyanca'yı Yerinde Öğrenirken Avrupa'yı Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Romantik sokakları, büyüleyici katedralleri, görkemli mimarisi ile İtalya, binlerce kişinin ziyaret ettiği yerler arasındadır. Bünyesindeki kaliteli dil okulları ve üniversiteleri ile de adından sıkça söz ettiren ülke, yurt dışında eğitim almak isteyenler için oldukça ideal bir yerdir. Avrupa’nın ve Dünya’nın en önemli kültür merkezlerinden biri olarak kabul edilen İtalya eşsiz doğal güzellikleriyle dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında yer almaktadır. Peki İtalyanca'yı yerinde öğrenirken Avrupa'yı keşfetmeye ne dersiniz? İtalya'da dil eğitimi alırken, Schengen vizesi ile de Avrupa'da bulunan pek çok ülkeyi serbest bir şekilde gezebilirsiniz. Eğitim hayatınız boyunca binlerce güzel anı biriktirmek için şimdi tam vakti.

İtalya Dil Eğitimi Vizesi
Hem dil öğrenmek hem de dünyanın tarihi ve turistik açıdan en önemli ülkelerinden birini yakından keşfetmek isterseniz İtalya sizin için çok iyi bir tercih olacaktır. İtalya’ya herhangi bir amaçla seyahat etmek için öncelikle Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Schengen bölgesine dahil olsa da diğer ülkeler gibi İtalya’nın da kendi vize başvuru koşulları ve prosedürü vardır. İtalya’da bir dil okulunda 90 günü aşan süreyle eğitim almak için başvurmanız gereken vize türü D tipi eğitim vizesidir. Bu vizelerde kısa süreli ticari ve turistik vizelerden daha kapsamlı ver karmaşık bir prosedür işletilmektedir. Başvurular doğrudan İtalyan Konsolosluğu’na değil konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezi aracılığıyla yapılmaktadır.

İtalya'nın Kaliteli Dil Okulları
1974 yılında kurulan ve İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından resmi olarak yetkilendirilen Dilit (Divulgazione Lingua Italiana), İtalya'da bir yabancı dil olarak İtalyanca öğreten ilk dil okullarından biridir ve bugün İtalya’daki en prestijli yabancı dil okullarından biri olarak kabul görmektedir. DILIT, 50’den fazla ülkede 150’ye yakın kursun dahil olduğu bir ağa sahip olan International House’ın üyesidir. Aynı zamanda, bir başka saygın kurum olan Uluslararası Dil Merkezi’nin de üyesidir. Scuola Leonardo da Vinci ise İtalya'da eğitim alabileceğiniz bir diğer kurumdur. 1977 yılında İtalya’da İtalyan Dil ve Kültür Merkezi olarak kurulmuştur. Kurulduğu günden beri, dil eğitimini kültürle harmanlamak okulun temel konsepti ve ayırt edici özelliğidir. Bu nedenle, Scuola Leonardo da Vinci’de İtalyanca eğitimi, teorik dersler (sanat tarihi, İtalyan mutfağı, İtalyan sineması) ve pratik dersler (örgü, çömlekçilik, dericilik, mücevherat) ile yoğun şekilde desteklenmektedir.

İtalya'da dil eğitimi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız