DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

İtalyancayı İtalya'da Öğrenin!

İtalyanca dünya çapında 60 milyon insanın kullandığı bir dildir. Latin kökenli bir dil olan İtalyanca Latinceye kelime dağarcığı olarak en yakın olan dil olarak kabul edilir. Günümüzde İtalya, İsviçre ve San Marino’nun resmi dilidir. İtalya, birbirinden farklı 20 yönetim biriminden oluşan bir cumhuriyettir. Her bir bölgenin yöresel hükumeti ve kendine has lehçeleri vardır. Toskana lehçesi modern İtalyancanın kökeni, dolayısıyla en yaygın kullanılanıdır. Bu lehçelerin ve Latinceye uzanan kökeninin İtalyancanın zenginliğine çok büyük katkısı vardır. Öyle ki bu dilde yazılan yüzlerce eser edebi anlamda birer başyapıta dönüşebilmiştir. Zengin kelime dağarcığı ve eşsiz fonetiği birçok insan için İtalyanca öğrenmeyi cazip kılmaktadır. İtalya’nın köklü tarihi ve sanat geçmişiyle yoğrulan dil, bugün dünyanın en geçerli dilleri arasında yer almaktadır. 

İtalya yüzyıllardır kültür, sanat ve mimari açıdan dünyanın en önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Roma İmparatorluğu’na da ev sahipliği yapmış olan toprakları üzerinde pek çok tarihsel değer barındırır. UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş 51 alana sahip ülke bu konudaki rekoru elinde tutar. Avrupa Rönesansı’nın başladığı yer olarak kabul edilen Floransa da İtalya sınırları içinde yer almaktadır. Avrupa Birliği, NATO, G7, Birleşmiş Milletler, OECD, Dünya Ticaret Örgütü gibi pek çok uluslararası kuruluşa üye olan ülke dünya siyaseti ve ekonomisinde oldukça önemli bir role sahiptir. 

Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan İtalya; uzun sahil şeridi, Alp Dağları, sınırları içinde yer alan Avrupa’nın en büyük iki adası Sardunya ve Sicilya ile her yıl binlerce turist tarafından ilgi görmektedir. İtalya’nın başkenti ve en popüler şehri olan Roma’nın yanı sıra Toskana Bölgesi’nin başkenti Floransa, Cenevizlilere başkentlik yapmış olan Cenova, Sardunya ve Sicilya Adaları, modanın başkenti Milano ve daha pek çok farklı bölgesiyle İtalya turizm alanındaki ününü sonuna kadar hak etmektedir. 

Tüm bu zenginlikleriyle İtalya eğitim konusunda da oldukça başarılı bir profil sergiler. Rönesans’a öncülük eden fikirlerin doğduğu İtalya toprakları gerek kültür-sanat gerekse siyaset ve ekonomi alanında çok köklü bir eğitim geleneğine sahiptir. Dil eğitimi alanında da en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Ülkedeki dil okullarında İtalyancanın yanı sıra İngilizce, Fransızca gibi farklı dillerde de eğitim verilmektedir. Ülke köklü okulları ve yabancı öğrencilere İtalyanca öğretmek üzere özel olarak eğitim almış kadrolarıyla dil eğitimine büyük önem göstermektedir. İtalya’nın en iyi dil okulları arasında Centro Fiorenza Dil Okulu, Scuola Leonardo Da Vinci ve DILIT International gibi okullar yer alır.

İtalya güçlü edebiyat geleneği, tarihi ve dünya sanat tarihine kazandırdığı eserlerle dünyanın sayılı kültür merkezlerinden biri olma özelliğini korumaya devam ediyor. Siz de bugünkü Avrupa kültürüne kaynaklık eden bu zengin kültürel hazineyi daha yakından tanımak, İtalya’nın birbirinden güzel turistik noktalarını keşfetmek ve dünyanın en zengin ve geçerli dillerinden birini öğrenmek ve bunu pratiğe dökebilmek istiyorsanız İtalya’da dil eğitimi almak sizin için oldukça iyi bir fırsat! İtalya’da dil eğitimi ve dil okullarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizi ziyaret ederek yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız