DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Kaliteleri ve Uygun Ücretleriyle Azerbaycan Üniversiteleri

Kardeş ülkemiz Azerbaycan, eğitim anlamında yaptığı modern reformlar ile bugün yurt dışında üniversite okumak dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerin başında gelmektedir. Ülkemize coğrafi ve kültürel açıdan son derece yakın olan Azerbaycan, Türkiye Türkçesi ile eğitim veren üniversiteleri ile de yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sık sık tercih ettiği ülkelerden birisi olmaya devam etmektedir. Bugün itibarıyla 38 devlet üniversitesinin ve 11 özel üniversitenin bulunduğu Azerbaycan üniversitelerinde toplamda 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Avrupa ve dünya standartlarında verdiği eğitim ile bilinen Azerbaycan üniversiteleri aynı zamanda dünyanın en kaliteli ve uygun üniversiteleri arasında yer almaktadır. Peki bu kurumlar hangileridir?

Bilim İnsanları Yetiştiren Kaliteli Ve Saygın Bir Kurum: Bakü Devlet Üniversitesi

Azerbaycan'ın en büyük ve saygın kurumu olarak karşımıza çıkan Bakü Devlet Üniversitesi, dünyanın en iyi ilk 1000 okulu arasında yer almayı başarmış kalifiye bir okuldur. 46 farklı ülkeden, farklı üniversiteler ile işbirliği içerisinde olan Bakü Devlet Üniversitesi, bu işbirlikleri ile de uluslararası arenada varlığını kanıtlamanın basamaklarını adım adım ilerletmektedir. Moscow State University (Moscow), Tbilisi State University (Gürcistan), Rotterdam Erasmus University (Hollanda), Genoa University (İtalya), Uppsala University (İsveç), Warsaw University (Polonya), Bilkent University (Türkiye), Ortadoğu Technical University (Türkiye) , Cairo University (Mısır) bu üniversitelerden birkaç tanesidir. Bu saygın kurumda yıllık bölüm ücretleri 1200 Dolar'dan başlamaktadır.

Kaliteli Ve Ekonomik Bir Üniversite: Bakü Slavyan Üniversitesi

Bakü Slavyan Üniversitesi hem kaliteli eğitimi hem de ekonomik olması nedeniyle, dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden biridir. Özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler konularında verdiği eğitim ile bu alanlarda uzmanlaşma olanağı sağlamaktadır. Çift dilli eğitim programları sunması, dünyadan birçok öğrenci tarafından daha fazla tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Çağdaş bir eğitim anlayışı içinde olan Slavyan Üniversitesi, yurt dışındaki birçok üniversite ile işbirliği ve değişim programlarına katılmak suretiyle farklı üniversitelerde eğitim olanağı da sunmaktadır. Geniş kapsamlı birçok olanağa sahip olan öğrenciler, kültürel ve sosyal fırsatlarla eğitim hayatları boyunca dünyaya bakış açılarını da geliştirme olanağı bulmaktadırlar. Kurumda bölüm fiyatları yıllık 750 Dolar civarında başlamaktadır.

Bir Tıp Üniversitesinden Daha Fazlası: Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi; bünyesinde eğitim veren 118 profesör, 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen, tüm öğrencilerin üst seviyede eğitim alması için çalışmalarına büyük bir özenle devam etmektedir. Üniversite teorik eğitim alanında yüksek standartlara sahip olduğu gibi uygulama açısından da çok seçenekli bir eğitim modeline sahiptir. Öğrencilere okul bünyesinde verilen eğitim dışında, Bakü ve çevresinde yer alan hastane, klinik ve doğumevlerinde de eğitim görme imkanı sağlanmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde; 2 ayrı Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi bulunmaktadır. Eğitim dili Azerice, Rusca  ve İngilizce ‘dir. Kurumda eğitim ücretleri yıllık 3000 Dolar'dan başlamaktadır.

Yurt dışında saygın ve kaliteli bir eğitim almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız