DRAFT BLOG

Kaliteli Dil Eğitiminin Yanında Tarihi İle Meşhur Fransa Kentleri

Tarihi dokusu, romantik şehirleri, ilginç atmosferi ile Fransa, neredeyse hepimizin görmek istediği yerlerin başını çekmektedir diyebiliriz. Gezginlerin, turistlerin ve romantiklerin uğrak noktası olan ülkenin keyifli sokakları gerçekten görülmeye değerdir. Şarapları ve kendine has yemek kültürü ile de ünlü olan Fransa, pek çokları için yaşamak ve görmek istenilen yerlerin başını çekmektedir. Ülke, tüm bunların yanında kaliteli dil okulları ve üniversiteleri ile de ün salmıştır. Fransızca'nın anavatanı olan bu güzel ülke, kaliteli dil eğitiminin yanında tarihi ile meşhur Fransa kentlerini de bünyesinde barındırır.

Paris'te Romantizm Başkadır

Fransa’nın başkenti olan Paris, Avrupa’nın en gözde kültür, sanat, romantizm ve tatil destinasyonlarından biridir. Avrupa’nın bilim, moda ve finans alanlarında önde gelen merkezlerinden birisi olan şehir, yaklaşık 40 bin yıldır Sen Nehri çevresindeki alan üzerine kurulmuştur. Köklü tarihi ve romantik sokakları ile Paris, görülmeye değer Avrupa şehirlerinin başında gelmektedir.

Şehrin tarihi de ilginç ve ilgi çekicidir. Tarih öncesi ve Roma döneminde Romalılar Paris’e “Civitas Parisiorum” (Parisliler’in Şehri) adını vermiştir. Daha sonra şehri bazı açılarla geliştirerek  hamam, tiyatro, arena gibi yapılar inşa etmek suretiyle tipik bir Roma yerleşimine dönüştürmüşlerdir. Dolayısıyla şehirde tarih öncesi dönemden pek çok kalıntı bulmanız da mümkündür.

LSI Paris Dil Okulu İle Fransızca'yı Paris'te Öğrenin!

LSI Paris Dil Okulu, 1973’te Lille’de açılan ilk okuluyla yolculuğuna başlamıştır. Bugün dünya genelinde 8 ülkede 15 tam akreditasyonlu dil okuluyla bu yolculuğuna devam etmektedir. Şehrin tarihi merkezinde bulunan LSI Paris binası, Notre-Dame Katedrali ve Marais ile Les Halles bölgelerine çok yakındır. Dolayısıyla tarihi ve sanatsal bir atmosfer sizi beklemektedir. Okul binasına şehrin her yanından rahatlıkla ulaşılabilmek mümkündür.

123’ten fazla ülkeden gelen öğrencilerin eğitim aldığı LSI Dil Okulları’nda hem grup dersleri hem de özel dersler düzenlenmektedir. LSI Paris, eğitim teknolojileri ve derslikleri açısından da son derece gelişmiş olup modern ekipmanlarla donatılmıştır. İster İngilizce ister Fransızca eğitim alın, kozmopolit yapısıyla Paris dil öğrenimi için mükemmel bir tercihtir diyebiliriz. Dolayısıyla bu saygın kurumda alacağınız bir dil eğitimi sizi her açıdan donanımlı yapacaktır.

İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimizi ziyaret ederek yurtdışında dil eğitimi alabileceğiniz diğer kurumlar hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve vakit kaybetmeden kayıt yaptırabilirsiniz. Geleceğiniz için önemli olan dil eğitiminizi ertelemeyin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız